Latest news

Izvēlne

LDz Cargo janvāra rezultāti pozitīvi pārsniedz prognozes

Trešdiena, 10 Februāris, 2010

Latvijas dzelzceļa (LDz) meitasuzņēmuma LDz Cargo kravu pārvadājumu rezultāti šī gada janvārī ir labāki nekā prognozēts. Kravu apjoms samazinājies tikai par sešiem procentiem, lai gan iepriekš visoptimistiskākās prognozes paredzēja 10 procentu kritumu.

 

Šī gada pirmajā mēnesī LDz Cargo pavisam ir pārvadājis 4,59 miljonus tonnu kravu, kas ir par sešiem procentiem mazāk nekā pērn janvārī. Pozitīvu tendenci uzrāda iekšzemes un eksporta dzelzceļa pārvadājumi – to apjoms ir pieaudzis par attiecīgi 2,1 un 40,1 procentu. Vienlaikus ir samazinājušies importa pārvadājumi – pārvadāts par 7,7 procentiem mazāk pagājušajā gadā šajā mēnesī.

 

 

 

„Lai gan kopējais kravu pārvadājumu apjoms ir nedaudz samazinājies, janvāra rezultāti ir labāki nekā prognozēts, kas liecina par stabilu dzelzceļa kravu pārvadājumu dinamiku gan LDz Cargo, gan citiem dzelzceļa pārvadātājiem. Varam būt priecīgi, ka Latvijas uzņēmumi sāk novērtēt dzelzceļa priekšrocības iekšzemes pārvadājumos, kā arī attīsta savu eksporta potenciālu kā partneri izvēloties Latvijas dzelzceļu,” rezultātus vērtē LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

 

 

 

2010.gada janvārī ir pieaudzis melno metālu, kokmateriālu, kā arī graudu un miltu produktu pārvadājumu apjoms – par attiecīgi 64,9, 37,9 un 51,6 procentiem. „LDz Cargo” darbību ļoti būtiski ietekmē gan izejvielu, gan dažādu produktu cenas pasaules tirgū. Atsevišķu produktu grupu pārvadājumu pieauguma tendence rada ļoti labvēlīgu iespaidu uzņēmumam un rezultātā ļāva izlīdzināt janvāra darbības rezultātus,” komentē SIA „LDz Cargo” valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs.

 

Joprojām lielākais īpatsvars pārvadājumos ir naftas produktiem un akmeņoglēm: 2010.gada janvārī pārvadāts 1,98 miljoni tonnu naftas produktu un 1,28 miljonu tonnu akmeņogļu, kas ir par 4,8 un 30,3 procentiem mazāk kā 2009.gada janvārī.

 

 

 

SIA LDz Cargo ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas un piektais lielākais Eiropas Savienības dalībvalstīs.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31