Latest news

Izvēlne

LDz atzīmē 5 gadu sadarbību ar TransContainer (

Ceturtdiena, 14 Jūnijs, 2012

„Pārvadāto konteineru apjoms pa Latvijas sliežu ceļiem ik gadu pieaug, unLatvijas dzelzceļš (LDz) mērķtiecīgi strādā, lai šie apjomi turpinātu pieaugt arī nākotnē,” atzīmējot piecu gadu sadarbību ar Krievijas lielāko konteineru pārvadājumu operatoru, uzsvēra LDz prezidents Uģis Magonis.

„Konteineru pārvadājumu bizness attīstās visā pasaulē un mēs mērķtiecīgi strādājam lai sekotu šai tendencei – LDz meitasuzņēmums SIA LDz Cargo regulāri iepērk specializētās fitinga platformas konteineru pārvadājumu nodrošināšanai un strādā pie pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas,” pastāstīja U.Magonis.

Kopš 2008.gada, kad pa Latvijas dzelzceļiem bija pārvadāti 52,7 tūkstoši TEU konteineru vienību, pārvadāto konteineru skaits ir dubultojies, un pagājušajā gadā pārvadāti jau 101 tūkstotis TEU vienību.

LDz pašlaik ir trīs konteinervilcieni – vilciens Zubr kursē no Rīgas līdz Melnajai jūrai; konteinervilciens Baltika-Tranzit nogādā kravas līdz pat Kazahstānai, kā arī Rīgas Ekspresis, kas regulāri ved kravas no Rīgas uz Maskavu un atpakaļ.

„Apzināmies, ka pārvadājumu attīstība nākotnē ir cieši saistīta ar dzelzceļa intrastruktūras attīstību. LDz jau ir uzsācis projektu par infrastruktūras izveidi Daugavas kreisajā krastā – Krievu salā, kas ļautu ievērojami palielināt infrastruktūras caurlaides spēju un līdz ar to arī nodrošināt modernāku un ātrāku kravu apriti,” piebilda LDz prezidents.

Atvērtā akciju sabiedrība TransContainer ir Krievijas atklātās akciju sabiedrības Rossijskije žeļeznije dorogi meitasuzņēmums, kas izveidots 2006.gadā un šobrīd ir lielākais Krievijas konteinerpārvadājumu operators. Latvijā uzņēmums uzsāka savu darbību 2007.gadā un tā aģents Latvijā ir SIA LDz Cargo meitasuzņēmums SIA LDz Cargo Loģistika.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 

Pieteikties jaunumiem