LDz atbrīvojis avārijas vietu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz atbrīvojis avārijas vietu

Pirmdiena, 16 Janvāris, 2012

VAS Latvijas dzelzceļš darbinieki 16.janvārī pabeidza bojāto cisternu izvešanu no 8.janvārī notikušās avārijas vietas pie Kraujas stacijas.

Visas cisternas nogādātas uzņēmumā Daugavpils siltumtīkli, kur, veicot sildīšanu, tiks izsūknēts cisternu saturs, lai to pārlietu citās sagatavotās cisternās un atlikumu nogādātu īpašniekiem.

Šobrīd ar speciālu vakumsūkni no aizsargtranšejām, kuras LDz darbinieki izveidoja avārijas naktī, lai novērstu bīstamo vielu iesūkšanos augsnē, tiek izsūknēts izlijušais šķīdinātājs un minerālsmērviela.

Šodien arī paredzēts paņemt arī grunts un ūdens paraugus no speciāli izveidotajām kontroles akām.

LDz darbinieks, kurš piedalījās avārijas seku novēršanā un 11.janvāra vakarā ar sūdzībām par sliktu pašsajūtu vērsās Daugavpils slimnīcā, 13.janvārī no slimnīcas izrakstīts un jau atgriezies darbā.

LDz aicina cilvēkus izvairīties no tuvošanās avārijas vietai, kamēr vides eksperti nav devuši atzinumu, ka iespējamie riski veselībai šajā vietā ir likvidēti.

Gadījumā, ja avārijas teritorijas apkārtnes iedzīvotājiem rodas šaubas par individuālo dzeramā ūdens avotu kvalitāti – ir radušās ūdens smaržas un garšas izmaiņas , viņi aicināti sazināties par Veselības inspekcijas Latgales reģiona Kontroles pārvaldes nodaļu pa tālruni 26641151.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31