Latest news

Izvēlne

LDz apskatāma bērnu zīmējumu izstāde "Mana mamma strādā dzelzceļā"

Ceturtdiena, 8 Marts, 2012

8. martā ar izstādi Mana mamma strādā dzelzceļā noslēdzās akcija, kuras laikā dzelzceļnieku bērni tika aicināti zīmēt un sūtīt savus zīmējumus izstādes izveidošanai. Izstādes devīze bija Mana mamma strādā dzelzceļā, bet motīvs: sarīkot izstādi kā savdabīgs sveiciens dzelzceļā strādājošajām māmiņām Starptautiskajā sieviešu dienā.

Akcija sākās janvāra vidū un turpinājās līdz 1. martam. Atsaucība bija necerēti liela, jo zīmējumus iesniedza gandrīz 150 bērni, pareizāk būtu sacīt — tos atnesa viņu vecāki. Turklāt šajā akcijā piedalījās ne tikai bērni no Rīgas, bet darbi dažādos veidos tika sūtīti arLatvijas pasta, ar Dzelzceļa pasta vai ar kurjeru palīdzību no Rēzeknes, Daugavpils, Ugāles un citām vietām, kur vien Latvijā ir dzelzceļš.

Daži no bērnu zīmējumiem apskatāmi ŠEIT.

Zīmējumi ir ļoti dažādi — kāds bērns prot labāk zīmēt, citam ne tik izteiksmīgi izdevies, toties zīmējums ir ekspresīvs un nepavisam nav grūti iedomāties, ka mammai un tētim ar šādu ziķeri droši vien ka viegli neklājas.

Arī izmantotie materiāli ir dažādi: krāsu zīmuļi, akvarelis, guašs, ar vārdu sakot — kas nu pie rokas ir bijis, tas arī likts lietā. Un šajā gadījumā nebūs banāli teikt — ieguvuši ir visi — gan bērni, gan mammas, gan izstādes rīkotāji.

"Sākotnēji bija doma šo izstādi rīkot kā konkursu ar labāko darbu atlasi un apbalvošanu. Taču pēc diskusijas, visi vienojās, ka šī nebūtu tā reize, kad nosaukt labāko, jo tad kādai mazai sirdij sarūgtinājumā savilksies lūpa — jo kā tad tā: zīmēja veltījumu mammai, bet dzelzceļa tantēm vai onkuļiem nepatika?! Tādēļ tika meklētas iespējas un kompromiss tika arī atrasts, lai eksponētu visus iesniegtos zīmējumus. Iespējams tādēļ ekspozīcija nav tik perfekta kā gribētos, toties solījums ir izpildīts: eksponēti visi iesniegtie darbi!" pastāstīja LDz Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Antra Birzule-Ģermane. Katram par zīmēšanu tika dāvināta galda spēle, piebilda daļas vadītāja.

Izstāde apskatāma Rīgā, Gogoļa ielā 3 VAS Latvijas dzelzceļš Ģenerāldirekcijas ēkā.

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 

Pieteikties jaunumiem