Latest news

Izvēlne

LDz aicina veicināt sadarbību ar Ukrainu

Ceturtdiena, 29 Jūlijs, 2010

29.jūlijā Rīgā norisinājās Latvijas un Ukrainas 3.starpvalstu komisijas sēde, kurā tika apspriesti jautājumi par valstu divpusējo ekonomisko sadarbību uzņēmējdarbībā, rūpniecībā, enerģētikā, tūrismā un citos jautājumos. Satiksmes ministrijā valstu ministri pārrunāja iespējas, kā palielināt savstarpējos dzelzceļa kravu pārvadājumu apjomus.

Latvijas un Ukrainas 3.starpvalstu komisijas sēdes darbā, kuras laikā norisinājās Latvijas satiksmes ministra K.Gerharda, Ukrainas ekonomikas ministra V.Cuško un Ukrainas transporta ministra vietnieka V.Korņijenko tikšanās, VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis. Tikšanās laikā tika pārrunāta sadarbība tranzīta un dzelzceļa transporta jomā. 

U.Magonis uzsvēra nepieciešamību nopietni pievērsties Latvijas un Ukrainas sadarbības dzelzceļa pārvadājumu jomā veicināšanai: - “Latvijas dzelzceļš, apzinoties nepieciešamību palielināt pārvadājamo kravu apjomu un dažādot kravu nosūtītāju portfolio, allaž ir uzsvēris labu starpvalstu attiecību un tās konstruktivitātes nozīmību. Latvijas – Ukrainas Starpvaldību komisijas kopīgais darbs ir ļoti nozīmīgs šo mērķu īstenošanā.” 

Komisija transporta jomā apsprieda Ukrainas eksporta un tranzīta kravu piesaistes iespējas konteinervilcienam ZUBRS, kas darbojas maršrutā starp Baltijas un Melno jūru kopš 2009.gada jūlija. ZUBRS pārvadājumos piedalās Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas dzelzceļi. Ukrainas dzelzceļi (Ukrainā darbojas vairāki dzelzceļa uzņēmumi) ir apstiprinājuši gatavību iesaistīties šai konteinervilciena projektā. Latvijas dzelzceļš ir pārliecināts, ka konteinervilcienu ZUBRS attīstība veicinās dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoma pieaugumu Ziemeļu- Dienvidu koridorā. 

Pērn ar konteinervilcienu ZUBRS pārvadāti 465 TEU konteinerus, bet 2010.gada 1.pusgadā – 571 TEU konteineru. Pavisam dzelzceļa satiksmē 2009.gadā no Ukrainas uz Latvijas ostām un tranzītā caur Latvijas teritoriju tika pārvadāts 1% no kopējā Latvijas dzelzceļa kravu apjoma.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāvā ir vadošais uzņēmums VAS Latvijas dzelzceļš un četras meitassabiedrības – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības uzņēmums SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta uzņēmums SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmums LDz Apsardze.

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 

Pieteikties jaunumiem