Latest news

Izvēlne

LDz aicina uzņēmējus piedalīties sliežu ceļu būvniecībā

Pirmdiena, 18 Janvāris, 2010

2010.gada 15.janvārī Latvijas dzelzceļš ir izsludinājis konkursus par otrā sliežu ceļa Skrīveri – Krustpils tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un projekta realizācijas uzraudzību.

Līdz 2013. gadam no Skrīveriem līdz Krustpilij paredzēts izbūvēt otru sliežu ceļu aptuveni 52 kilometru garumā, kā arī rekonstruēt visas stacijas un pieturas, uzbūvēt jaunus tiltus pār Aivieksti un Pērsi, rekonstruētas esošās caurtekas, pārbrauktuves. Tāpat modernizēs dzelzceļa signalizācijas, telekomunikāciju un elektroapgādes sistēmas.

“Šis ir ilgi gaidīts un rūpīgi gatavots projekts, kam ir īpaši liela nozīme Latvijas tautsaimniecībā – īpaši šobrīd, jo projekta īstenošanai būs nepieciešamas jaunas darbavietas. Savukārt nākotnē tas ļaus palielināt pārvadāto kravu apjomus un attīstīt mums tik svarīgo tranzīta nozari,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Pašlaik kopējais kravu pārvadājumu apjoms iecirknī Rīga-Krustpils jau ir sasniedzis 97 procentus no iecirkņa maksimālās caurlaides spējas. Tādējādi visa iecirkņa caurlaides spēja kravu pārvadājumiem ir sasniegta un izsmelta. Papildus, šo iecirkni noslogo piepilsētas, vietējā un starptautiskā pasažieru vilcienu kustība.

Īstenojot projektu kravas vilcieniem nebūs jāveic piespiedu apstāšanās stacijās vai izmaiņas punktos, lai palaistu garām pretimnākošos vilcienus. Tāpat palielināsies vilcienu satiksmes drošība, samazināsies avāriju risks un samazināsies vides piesārņojums. Kopumā otrā sliežu ceļa izbūve palielinās visa Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridora caurlaides spēju un veicinās dzelzceļa konkurētspēju pārvadājumu nozarē.

Projekts ir daļa no Ministru kabineta un Eiropas Komisijas apstiprinātās darbības programmas Infrastruktūra un pakalpojumi un atbilst tās prioritārajam virzienam Eiropas nozīmes transporta tīklu attīstība un ilgtspējīga transporta veicināšana.

Projekta realizācijai LDz jau ir sagatavojis otrā sliežu ceļa skiču projektu un atsavinājis būvniecībai nepieciešamās zemes Skrīveros un Koknesē.

Ar būvniecības un būvuzraudzības konkursu sludinājumiem var iepazīties laikraksta Latvijas Vēstnesis 2010.gada 15.janvāra numurā un Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no vadošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 

Pieteikties jaunumiem