Latvijas un Krievijas dzelzceļi tiekas kārtējā darba grupā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas un Krievijas dzelzceļi tiekas kārtējā darba grupā

Otrdiena, 29 Novembris, 2011

Latvijas dzelzceļa (LDz) un Krievijas dzelzceļu pārstāvji kopīgā darba grupā 29.novembrī vienojās, ka turpinās sadarbību, lai nodrošinātu ātrāku pasažieru un kravas vilcienu kustību.

LDz un Krievijas dzelzceļu sadarbība kravu pārvadājumu jomā šogad bijusi ļoti sekmīga – kravu pārvadājumu apjoms starp abām valstīm šī gada 10 mēnešos palielinājies par 15,2 procentiem, pārvadājot 31,1 miljonu tonnu. Tāpat palielinājies arī pārvadāto konteineru skaits – 71773 TEU vienības, kas ir par 7,5 procentiem vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

LDz prezidents Uģis Magonis un Krievijas dzelzceļu viceprezidents Salmans Babajevs vienojās, ka izskatīs iespēju nodrošināt ātrāku pasažieru vilcienu kustību maršrutā Rīga-Maskava, palielinot vilcienu kustības ātrumu, kā arī veicot muitas kontroli vilciena kustības gaitā.

Dzelzceļu vadītāji arī apsprieda problēmas, kas saistītas ar Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas punktu darbības uzlabošanu, kā arī muitas procedūrām un vienojās, ka turpinās darbu pie kravu caurvedes spējas palielināšanas un preču iepriekšējās elektroniskās deklarēšanas attīstīšanas sadarbībā ar Latvijas un Krievijas muitu.

Krievijas dzelzceļa pārstāvji iepazinās ar LDz plānoto elektrifikācijas projektu Austrumu-Rietumu koridorā un nolēma izskatīt iespēju elektrificēt dzelzceļa tīklu Latvijas virzienā.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30