Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļš sadarbosies dzelzceļa elektrifikācijā (2014.05.20) | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļš sadarbosies dzelzceļa elektrifikācijā (2014.05.20)

VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Uģis Magonis tiekoties ar Baltkrievijas dzelzceļa vadītāju Vladimiru Morozovu 19.maijā Minskā parakstīja vienošanos par sadarbību dzelzceļa posma Daugavpils-Polocka elektrifikācijā.

LDz delegācija 19. un 20.maijā tikās ar Baltkrievijas dzelzceļa vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas nākotnes projektu attīstībā, tikšanās laikā parakstīta Vienošanās par rīcības koordinēšanu elektrifikācijas jomā. „Elektrifikācija ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem LDz investīciju projektiem, kurā saskaņota rīcība ar kaimiņiem ir ļoti svarīga. Esam gandarīti, ka Baltkrievijas puse saprot šī projekta nozīmību un atbalsta mūs,” norāda LDz prezidents Uģis Magonis.

V.Morozovs uzsver: „Latvijas dzelzceļš mums ir ļoti nozīmīgs sadarbības partneris, tāpēc dzelzceļa elektrifikācija Latvijas virzienā iekļauta mūsu attīstības plānā.”

Dzelzceļu vadītāji vienojās par kopīgas darba grupas izveidi, kuras uzdevums būs koordinēt kopējos plānus, grafikus un rīcību Daugavpils-Polocka virziena elektrifikācijā, kā arī saskaņot vilces iespējas un kravu plūsmas apjomus.

Trīs mēnešu laikā paredzēts izstrādāt kopīgu laika plānu, kurš ietvers katras puses plānotos pasākumus posma elektrifikācijā.

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijai Austrumu - Rietumu koridorā, Rail Baltica maršrutā un esošā elektrificētā tīkla modernizācijai darbībai ar 25 kV maiņstrāvu ir lielākais līdz šim plānotais dzelzceļa investīciju projekts Latvijā. Elektrifikācija būtiski samazina vides piesārņojumu, ko rada dīzeļdegvielas izmeši, samazina vilcienu kustības trokšņa līmeni, kā arī palielina Latvijas tranzīta satiksmes nozares konkurētspēju.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30