Latvijas dzelzceļu apmeklē satiksmes ministrs | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļu apmeklē satiksmes ministrs

Piektdiena, 4 Novembris, 2011

LR satiksmes ministrs Aivis Ronis 4.novembrī apmeklēja valsts akciju sabiedrībuLatvijas dzelzceļš (LDz), lai labāk iepazītos ar notiekošo uzņēmumā, kā arī ar dzelzceļa nozares aktualitātēm.

Tiekoties ar LDz prezidentu Uģi Magoni, uzņēmuma viceprezidentiem, direktoriem un daļu vadītājiem, ministrs pateicās visiem Latvijas dzelzceļa darbiniekiem par līdzšinējo darbu un īpaši uzslavēja LDz sasniegumus laikā, kad Latvijā un pasaulē norisinājās ekonomiskā krīze.

LDz prezidents Uģis Magonis pastāstīja, ka šogad plānots pārvadāt rekordlielu kravu apjomu, kā arī aicināja ministru atbalstīt priekšlikumus dzelzceļa infrastruktūras stāvokļa uzlabošanai. „Lai mēs varētu uzturēt mūsu infrastruktūru atbilstošā kvalitātē, ievērojami nepalielinot infrastruktūras izmantošanas maksu, būtu ļoti nepieciešams novirzīt uzņēmuma peļņu investīciju projektu finansēšanai, kā arī atmaksāt dzelzceļa nozarei samaksāto akcīzes nodokli,” uzsvēra U.Magonis. LDz prezidents arī uzsvēra aktualitāti attīstīt ostu infrastruktūru, jo bez kvalitatīvas ostu darbības arī LDz darbība nevar attīstīties. „Mēs esam gatavi īstenot mūsu projektu Daugavas kreisajā krastā – attīstīt esošo staciju Bolderāja 1, kā arī uzbūvēt pilnīgi jaunu staciju Bolderāja 2 un ceļus, tomēr, kamēr osta šajā krastā vēl nav uzbūvēta, mums nav kurp būvēt sliedes”, norādīja U.Magonis.

A.Ronis uzskata, ka LDz jāturpina strādāt un jārealizē savas ieceres, savukārt jaunās Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līnijas Rail Baltica 2 izbūve nedrīkst ietekmēt uzņēmuma konkurētspēju, kā arī līdzšinējo darbību un pārvadājumus Austrumu-Rietumu virzienā. Tāpat ministrs uzsvēra nepieciešamību turpināt darbu pie robežkontroles un muitas procedūru paātrināšanas, lai nodrošinātu ātrāku pasažieru un kravu apriti starptautiskajā satiksmē.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30