Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļa jubilejā prezentē dzelzceļam veltītu pastmarku un grāmatu

Trešdiena, 5 Augusts, 2009

Latvijas dzelzceļš šodien, savas dibināšanas 90. gadadienā 5.augustā prezentēja kopīgi ar Latvijas Pastu veidoto dzelzceļa jubilejai veltīto pastmarku no četru pastmarku sērijas un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja autoru kolektīva veidoto grāmatu par dzelzceļa vēsturi Dzelzceļi Latvijā.

VAS Latvijas pasts valdes priekšsēdētāja Maiga Dzērvīte, pasniedzot LDz valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim jauno pastmarku un pirmās dienas aploksni, novēlēja, lai, ne tikai Latvijas dzelzceļa darbinieki, bet arī daudzi citi vēstules un apsveikumus sūtītu pa pastu. “Es esmu pārliecināta, ka daudzi no jums saglabā tās skaistās kartiņas, kuras jums ir atsūtītas gan bērnībā, gan vēlāk.

LR Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Nils Freivalds izteica gandarījumu par izdoto pastmarku norādot, ka šī pastmarka veiksmīgs projekts, kurā divi lieli uzņēmumi spēj sastrādāties kopīgam mērķim.

LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis pateicās par apsveikumiem un izteica novēlējumu, lai veiksmīgā sadarbība ar Latvijas Pastu turpinātos arī nākamo sērijas pastmarku tapšanā. “Es ceru, ka līdzīgu sadarbību mēs varētu attīstīt arī, kad Latvijas dzelzceļš svinēs savas pastāvēšanas simtgadi,” norādīja U.Magonis.

LDz jubilejas pastmarka ir pirmā no četru pastmarku sērijas, ko Latvijas Pasts veidojis kopā arLatvijas dzelzceļu. Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Jaunajā pastmarkā attēlota lokomotīve Kurland. Pastmarkas nomināls ir 0,35 lati, un tā tiražēta 500 000 eksemplāros.

Iepazīstinot ar jauno dzelzceļa vēstures grāmatu Dzelzceļi Latvijā, U.Magonis atklāja, ka šajā grāmatā ļoti skaistā un bagātīgā veidā stāstīts par Latvijas dzelzceļa pirmsākumiem 19.gs. vidū līdz mūsdienām. “Saku lielu paldies visiem grāmatas autoriem un arī izdevējiem par šo skaisto grāmatu. No sevis varu pateikt, ka mēs strādāsim, lai dzelzceļnieka profesija kļūtu arvien prestižāka un dzelzceļš būtu viens no Latvijas ekonomikas stabilitātes garantiem,” norādīja U.Magonis.

Grāmatas autoru kolektīva vārdā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja direktore Ieva Pētersone izteica gandarījumu, ka Latvijas dzelzceļš ne tikai rūpējas par valsts sliežu ceļiem, bet arī veic milzīgu ieguldījumu dzelzceļa nozares vēstures mantojuma saglabāšanā. Un viens no šādiem piemēriem ir šīs grāmatas izdošana, norādīja I.Pētersone.

Grāmatas autori ir: Toms Altbergs, Karīna Augustāne un Ieva Pētersone, un tā no 5.augusta nopērkama Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Jubilejas svinības LDz šodien sāka ar vairāk kā 40 darbinieku apbalvošanu, kuri saņēma LR Satiksmes ministrijas atzinības rakstus, LDz godazīmes, kā arī citus ievērojamus Latvijas dzelzceļa apbalvojumus.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem