Latvijas dzelzceļš Valmieras stacijā atklāj fotoizstādi | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš Valmieras stacijā atklāj fotoizstādi

Ceturtdiena, 8 Oktobris, 2009

Latvijas dzelzceļš (LDz) šā gada 8. oktobrī Valmieras dzelzceļa stacijā atklāja fotoizstādi, kurā apskatāmi LDz 90-gades svinību ietvaros rīkotajā dzelzceļa fotogrāfiju konkursā godalgotie darbi.

Fotogrāfijās fiksēti dažādi dzelzceļa objekti — sliedes, dzelzceļa tilti, depo, noliktavu un staciju ēkas, kā arī ritošais sastāvs — lokomotīves, kravas vagoni, pasažieru vilcieni. “Šie industriālie objekti un tehnika ir gana tehnoloģiski, pat agresīvi, lai vienkāršam cilvēkam tie liktos pietiekami nepievilcīgi. Taču gadalaika, apgaismojuma un klimata apstākļu ietekmē arī dzelzceļa objekti palaikam vizuāli iegūst jaunas nianses. Iespējams, tās lika daudzus cilvēkus pavērst savus fotoobjektīvus sliežu, vilcienu, vagonu, lokomotīvju un citu objektu virzienā. Nereti rezultāts ir ne tikai interesants, bet arī pārsteidzošs”, norāda LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Valmieras domes priekšsēdētāja vietniece Vaira Dundure izstādes atklāšanā neslēpa gandarījumu, ka jaunizremontētajās dzelzceļa stacijas telpās jau otru reizi tiek rīkota fotoizstāde: “Šīs telpas ir piemērotas ne tikai fotogrāfiju un mākslas darbu izstādēm, bet te ir arī ļoti laba akustika. Cerams, ka mūsu sadarbība ar LDz turpināsies un mēs šeit šeit varētu sarīkot arī kādu kamermūzikas koncertu,” piebilda V.Dundure.

Tādi industriālās tehnikas objekti, kā dzelzceļa tilti pār Daugavu un Lielupi, ir ne tikai rasēšanas vērti. Fotogrāfus valdzinājuši tilta konstrukciju atspulgi ņirbošā ūdens virpuļojumā gan spilgtā saules gaismā, gan vakara krēslā.

Šogad dzelzceļa līnijai Rīga — Valka apritēja 120. gadskārta. Par godu Latvijas dzelzceļa 90. gadadienai un līnijas jubilejai gada sākumā Valmieras stacijā tika ierīkota šim notikumam veltīta izstāde. Ņemot vērā valmieriešu interesi par šo izstādi, kā arī stacijas ēkas interjera atbilstību nelielas galerijas parametriem, tiek atklāta jauna izstāde Dzelzceļa foto.

Fotogrāfiju autori ir tieši vai netieši saistīti ar dzelzceļu, piemēram, Jelgavas ceļu distances Ventspils nodaļas vadītājs Egils FELDMANIS, Rīgas ceļu distances Čiekurkalna nodaļas vadītāja vietnieks Aldis DZENIS, Komunikācijas direkcijas darbinieki Sergejs IVANČENKO un Andris BIEDRIŅŠ, akciju sabiedrības Pasažieru vilciens mašīnists Uldis FREIMANIS un dzelzceļa entuziasti Ņikita GAVRILOVS, Maksims ŠLIKOVS un Nikolajs PEREVOZČIKOVS.

Izstāde Valmieras stacijā būs apskatāma līdz nākamajam gadam.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31