Latvijas dzelzceļš rīko starptautisku vides aizsardzības semināru | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš rīko starptautisku vides aizsardzības semināru

Pirmdiena, 11 Oktobris, 2010

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) sadarbībā ar Starptautisko dzelzceļa savienību (UIC) 14.-15.oktobrī Rīgā rīko starptautisku semināru par augsnes piesārņojuma novēršanu un riska pārvaldīšanu dzelzceļa nozarē, kurā pulcēsies vadošie dzelzceļa un vides eksperti no Nīderlandes, Vācijas, Francijas, Dānijas, Zviedrijas, Latvijas, kā arī UIC.

Eiropas Komisija gatavo direktīvu, kas veltīta augsnes aizsardzības jautājumiem, tāpēc 2007.gadā Starptautiskā dzelzceļa savienība izveidoja darba grupu, kurā kā vienīgais no Baltijas valstīm piedalījās arī LDz, lai sagatavotos direktīvas prasību izpildei dzelzceļa nozarē. „Dzelzceļā procesu ieviešana prasa ne tikai ievērojamus finanšu ieguldījumus, bet arī laika resursus, jo nepieciešams pielāgot gadiem iestrādātu tehnoloģiju. Tāpēc esam gandarīti, ka pagaidām mums izdodas apsteigt notikumus un risināt šos, mums tik būtiskos vides jautājumus, pirms tie rada draudus”, uzskata LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

LDz Vides pārvaldības vadītājs Māris Poikāns pastāstīja, ka līdzās dzelzceļa pārstāvjiem seminārā piedalīsies arī pārstāvji no Nīderlandes Vides ministrijas. „Šajā valstī vides problēmas tiek risinātas ļoti nopietni, jo valstī, kura teritoriāli ir pusotru reizi mazāka par Latviju, dzīvo apmēram astoņas reizes vairāk cilvēku. Valstī ar tik attīstītu rūpniecību un salīdzinoši lielu iedzīvotāju blīvumu īpaši jārūpējas par augsnes piesārņojuma jautājumiem. Tāpēc no viņiem daudz ko varam apgūt”, stāsta M.Poikāns.

Latvijā, salīdzinot ar blīvi apdzīvotajām Rietumeiropas valstīm, piesārņoto vietu skaits ir neliels – visā valsts teritorijā tikai apmēram 3000 piesārņotas un potenciāli piesārņotas vietas; salīdzinoši Nīderlandē tikai dzelzceļam piederīgajā zemes platībā vien fiksētas 18000 piesārņotas teritorijas.

Seminārs notiks 14. un 15. oktobrī Rīgā viesnīcā Tallink Hotel Riga.

14.oktobrī Nīderlandes un Latvijas vides ministriju pārstāvji Dr. Ton Honders un Rolands Arturs Bebris atklās vides aizsardzības perspektīvas no valdības viedokļa, savukārt dzelzceļa eksperti no Dānijas, Francijas un Latvijas prezentēs viedokļus par šīs vides aizsardzības nozares finanšu jautājumiem, labo praksi un nākotnes jautājumiem.

15.oktobrī paredzēta semināra dalībnieku un žurnālistu vizīte SIA LDz Ritošā sastāva servissRīgas iecirknī Rīgā, kur izbūvēts jaunākajām vides prasībām atbilstošs lokomotīvju ekipēšanas punkts, un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Seminārā aicināti akreditēties žurnālisti, sazinoties ar LDz Sabiedrisko attiecību daļu pa e-pastu: pr@ldz.lv .

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31