Latvijas dzelzceļš piedalās konferencē par nozīmīgajām institūcijām Latvijā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš piedalās konferencē par nozīmīgajām institūcijām Latvijā

Otrdiena, 24 Novembris, 2009

Konference „Valstiski nozīmīgas zinātnes, izglītības, tautsaimniecības un kultūras institūcijas Latvijai”

Šā gada 24. novembrī LU Mazajā aulā notiks konference „Valstiski nozīmīgas zinātnes, izglītības, tautsaimniecības un kultūras institūcijas Latvijai”. Konferenci organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Valsts vēstures arhīvu, Latvijas Universitāti, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Nacionālo ziņu aģentūru LETA un Latvijas Dzelzceļu.

2009. gadā 90 gadu jubileju svin Latvijas Republikas pirmajā pastāvēšanas gadā dibinātās nacionālas valsts pamatfunkciju veikšanai nepieciešamās zinātnes, izglītības, tautsaimniecības un kultūras institūcijas .

Līdz ar neatkarības cīņām mēs esam iesākuši arī Latvijas kulturālo uzbūvi visā plašumā. Mēs esam likuši pamatus Latvijas augstskolai, Nacionālajai operai, Nacionālajam teātrim, bibliotēkai, gleznu galerijai. Mēs esam izgājuši no vēstures lauka – vienā rokā zobens, otrā namdara āmurs. Šis zobens nedraud nevienam, viņš grib apsargāt to, ko rada mūsu darbs un dāvanas, ” gadu pēc to nodibināšanas rakstīja Kārlis Skalbe ( Mazās piezīmes. Rīga, 1920, 41. lpp .) .

Aizvadītajos 90 gados minēto iestāžu darbība ir savijusies ar Latvijas valsts likteni, piedzīvojusi valstiskā statusa zudumu un atjaunošanos, turpina savu attīstību mūsdienu apstākļos.

Konferences mērķis ir atskatīties uz šo institūciju vēsturi, ielūkoties tagadnē un nākotnes vīzijās. Misija un motivācija, nacionālais statuss un vieta globalizētajā pasaulē – šādi iezīmējams konferencei izvirzīto problēmu loks, kuru diskusijās un prezentācijās risinās nozaru profesionāļi.

Ieeja konferencē ar ielūgumiem. Konferences norise ikvienam interesentam būs pieejama tiešraidē, ko nodrošinās Latvijas Universitāte: http://www.lu.lv/tiesraide

Plašāka informācija pieejama konferences mājaslapā:

http://www.lu.lv/konferencelatvijai

Ilze Egle

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr. 67365255 , Mob.tālr. 29274845

ilze.egle@lnb.lv www.lnb.lv

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31