Latest news

Izvēlne

Izlijusī dīzeļeļļa pilnībā savākta

Pirmdiena, 25 Janvāris, 2010

20. janvāra naktī no kravas vilciena, kas devās no Daugavpils uz Rīgu, Kokneses novadā noplūda dīzeļeļļa. Jau nākamajā dienā gandrīz visa izlijusī krava tika savākta.

 

Mašīnistu brigāde maršrutā konstatēja dīzeļeļļas noplūdi no vienas cisternas, ko pašu spēkiem likvidēt neizdevās, tāpēc izsauca valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš(LDz) palīdzības vilcienu un avārijas brigādi. Ap plkst.3.40 noplūde tika likvidēta, un sākta avārijā izlijušās eļļas savākšana.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas komandieris Aivars PASTARS pastāstīja, ka LDz avārijas brigādei izdevies ļoti operatīvi savākt izlijušo eļļu — lielākā daļa izlijušās masas savākta uzreiz.

 

Tika veikta arī sniega uzirdināšana, lai atlikusī eļļa veiksmīgāk iesūktos sniegā un pēc tam visu šo masu savāca un aiztransportēja prom.

 

Sasalusī grunts un zemā gaisa temperatūra aizkavēja izlijušās kravas iesūkšanos gruntī, līdz ar to tika ievērojami mazināts vides piesārņojuma risks.

 

Uzņēmuma LDz Ritošā sastāva serviss Lokomotīvju remonta centra direktors Genādijs Rjazancevs pastāstīja, ka savāktā eļļa šobrīd tiek attīrīta un tiks izmantota, savukārt notikušā negadījuma cēloņi joprojām tiek izmeklēti. Savukārt Madonas reģionālās vides pārvaldes direktors Jevgēņijs SOBKO apstiprināja, ka videi nav nodarīts nekāds kaitējums — gan pateicoties aukstajiem laika apstākļiem, gan operatīvajiem izlijušās eļļas savākšanas pasākumiem.

 

LDz vides pārvaldības vadītājs Māris POIKĀNS apstiprināja, ka izlijusī dīzeļeļļa ir savākta, videi kaitējums nav nodarīts un Madonas reģionālā vides pārvalde nekādas sankcijas pret LDz neuzsāks.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30