Latest news

Izvēlne

Ierobežota neatļauta gājēju kustība pār sliežu ceļiem Rīgā

Piektdiena, 5 Augusts, 2011

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ir pabeidzis un nodevis ekspluatācijā nožogojumu ap sliežu ceļiem Rīgā, no Lubānas ielas līdz Krāslavas ielas pārbrauktuvei.

 

Izbūvētā un ar brīdinājuma zīmēm aprīkotā nožogojuma garums no Lubānas ielas līdz Krāslavas ielas pārbrauktuvei  ir vairāk kā pieci kilometri.

 

Kopumā projekts paredz uzstādīt sliežu ceļu nožogojumu no dzelzceļa tilta pār Daugavu līdz Krustpils ielas pārbrauktuvei. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni  200 000 latu. Projektu LDz realizē par saviem līdzekļiem.

 

Šodien, tiekoties ar mediju pārstāvjiem LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners informēja, ka pie Slāvu tilta vilcienu kustības intensitāte ir ļoti liela - katru dienu te kursē vidēji 80 vilcienu - gan pasažieru, gan kravas, gan arī starptautiskie pasažieru ekspresvilcieni. Pie Slāvu tilta pārvada tie kursē ar ātrumu 60 kilometri stundā, bet jau nedaudz tālāk no centra ātrums pieaug līdz 100 kilometriem stundā. Pie Salaspils ielas ir seši intensīvi izmantoti sliežu paralēlie ceļi, tālāk pie Šķirotavas parka to skaits ir ievērojami lielāks.

 

Diennaktī papildu 80 vilcieniem notiek tikpat lokomotīvju manevru braucienu, līdz ar to kustības apjoms ir ievērojams.

 

Iepriekš izveidojušās gājēju taciņas neatļautajās vietās ir slēgtas un gājēji tiek aicināti izvēlēties drošus sliežu šķērsošanas ceļus – jaunuzbūvētā satiksmes pārvada kāpnes un liftus, kā arī joprojām pāri sliedēm var doties tur, kur izveidotas oficiālās dzelzceļa gājēju pārejas, kas iezīmētas dzeltenā krāsā.

 

LDz sadarbosies ar Valsts policiju un pievērsīs īpašību uzmanību rajoniem, kur izbūvēts norobežojums, lai tas netiktu bojāts. VAS ”Latvijas dzelzceļš” meitassabiedrības „LDz apsardze” darbinieki arī pastiprināti pievērsīs uzmanību, lai cīnītos pret iespējamu vandalismu.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa