Latest news

Izvēlne

Dziesmu un Deju svētku ekspresis vedīs svētkus uz Latvijas reģioniem

Ceturtdiena, 6 Jūnijs, 2013

2013.gada 15.jūnijā valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar unikālu pasākumu - Dziesmu un Deju svētku ekspresi -, ieskandinās XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkus. Visas dienas garumā Dziesmu un Deju svētku ekspresis piestās skaistāko, tradīcijām bagāto pilsētu un mazpilsētu dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga - Gulbene - Stāmeriena - Alūksne – Rīga, aicinot pulcēties vietējo pašvaldību iedz īvotājus , lai sadziedātos un sadancotos ar kori „Balsis”, tautas deju kolektīviem „Gauja”, „Auda” u.c. kolektīviem, kā arī atklātu š aursliežu dzelzceļa bānīša „Gulbene - Alūksne - Gulbene” 110. jubilejas sezonu.

“Kora dziesma, deja un Dziesmusvētki ir Latvijas kultūras un mūsu valsts nacionālās pašapziņas pamats. Savukārt Latvijas dzelzceļu pamatoti sauc par mūsu valsts tranzīta un ekonomikas virzītāju – mēs vedam kravas, lai mūsu valsts kļūtu bagātāka un stiprāka. LDz allaž atbalstījis valstij nozīmīgas jomas - kultūru, sportu, dabas aizsardzību, kā arī sabiedrisko dzīvi visā Latvijā. Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka varam „vest” arī dziesmu svētkus visā Latvijā. Dzelzceļa stacijas dziesmu svētku laikā kļūs par vietējiem kultūras centriem. Es ticu, ka mūsu pirmais Dziesmu un Deju ekspresis kļūs par labu tradīciju, kad, sagaidot vērienīgāko Latvijas kultūras dzīves notikumu , Latvijas dzelzceļa īpašais svētku ekspresis dosies dažādos maršruta ceļos, ieskaitot starptautiskos dzelzceļa maršrutus, ar svētku ieskandināšanas, popularizēšanas un atbalstīšanas misiju,” uzsver valsts akciju sabiedrības “Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis.

Dziesmu un Deju ekspresis ir mūsu lielākā kultūras notikuma – Dziesmusvētku – vēstnesis. Izraucot cauri Latvijai, mēs – koris “Balsis” un pašvaldību kori, kas pievienosies ik pieturvietā - izdziedāsim visu Noslēguma koncerta repertuāru. Tradicionāli visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos vai skatītos svētku norises, bet šoreiz Dziesmusvētki dosies ārpus Rīgas,” stāsta Dziesmusvētku virsdiriģents, Dziesmu un Deju svētku ekspreša radošais vadītājs Ints Teterovksis.

15.j ūnijā plkst.8:22, Dziesmu un Deju svētku ekspresis ar tā dalībniekiem – koriem, deju kolektīviem un uzaicinātiem sabiedrības pārstāvjiem, uzsāks maršrutu no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, piestājot Ogres (plkst.8:51) un Pļaviņu (plkst.10:05) stacijās, kur pievienosies vietējo koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru dalībnieki, lai kopīgi dziedātu Dziesmusvētku Noslēguma koncerta repertuāra dziesmas . Plkst.12:31 ekspresis pienāk s Gulbenes dzelzceļa stacijā, kur pilsētas skaistākajās un vēsturiski ievērojamākajās vietās visas dienas garumā norisinās Ģimenes dienas svētku pasākumi.

Plkst.13:00 viena daļa ekspreša dalībnieku turpina ceļu uz Alūksni ar Bānīti, kur plkst.14:30 sniedz koncertu, piedaloties Rīgas un Alūksnes kolektīviem. Pārējie dalībnieki ar speciāli norīkotiem autobusiem dodas uz Stāmerienu, kurā piedalās Dziesmu svētku ieskaņas lielkoncertā, kas norisināsies Stāmerienas dzelzceļa stacijas teritorijā plkst.13:30. Maršruts turpinās uz Gulbeni, kur plkst.16:00 tiek sniegts Bānīša jubilejai un Ģimenes dienai veltīts koncerts, kurā Rīgas kolektīvi sadziedas ar Gulbenes kolektīviem . Plkst.17:00 Gulbenē atgriežas arī Alūksnes ieskandinātāji un visi ar kopīgu priekšnesumu sagaida un sveic Bānīti110. sezonā .

Plkst.17:40 Dziesmu un deju svētku ekpresis uzsāk atpakaļceļu, pa ceļam ar koncertiem piestājot Madonas (plkst.18:50), Mārcienas (plkst.19:20), Lielvārdes (plkst. 21:19) un Salaspils (plkst. 21:54) stacijās. Plkst.22:43 ekspresis nonāk galapunktā - Rīgas dzelzceļa stacijā, kurā, ar priekšnesumiem tiek atklāts XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku gaidīšanas laiks.

Pasākuma iniciatori koris „Balsis”, sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību „Latvijas Dzelzceļš” Dziesmu un deju svētku sagaidīšanu uzsāka jau 2012.gadā, sniedzot desmit bezmaksas koncertus dažādās dzelzceļa stacijās visā Latvijā, emocionāli vienojot gaidāmajam Latvijas kultūrai nozīmīgajam notikumam. Visi ekspreša ietvaros sniegtie koncerti ir bezmaksas, un tos apmeklēt tiek laipni aicināts ikviens interesents.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju s vētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi „Latvijas Dzelzceļš”, „Lattelecom” un „Latvenergo”, kā arī banka „Citadele” un „Latvijas Valsts meži”.

Inga Vasiļjeva,

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre,

+37129276111,

Inga.vasiljeva@dziesmusvetki.lv

 

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31