Latest news

Izvēlne

Dzelzceļa nozares skolu vadītāji tiekas ar Latvijas dzelzceļa vadību

Pirmdiena, 16 Novembris, 2009

16.novembrī valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) vadība tikās ar profesionālās izglītības iestāžu vadītājiem un sekmīgākajiem nozares studentiem, lai pārrunātu turpmākās nozares izglītības attīstības iespējas, kā arī lai sveiktu labāko dzelzceļam veltīto zinātnisko darbu autorus.

Tikšanās laikā ar dzelzceļa nozares izglītības iestāžu vadītājiem no Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļnieku centra, Latgales transporta un sakaru tehniskā skolas un Rīgas tehniskās universitātes Dzelzceļa transporta institūta pārrunāts jautājumus par iespējām apgūt dzelzceļnieku profesijas pēc LR Izglītības un zinātnes ministrijas plānotās profesionālās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas Latvijā.

Latvijas dzelzceļa koncernā strādā 12500 darbinieki, un tas ir lielākais darba devējs Latvijā. LDz darbinieku izglītības struktūrā vidējā profesionālā izglītība aizņem 38%, bet augstākā – 16% no kopējā nodarbināto skaita. “Lielākā daļa dzelzceļa speciālistu, kuru izglītība atbilst augstākās izglītības līmenim, sākotnēji ir ieguvuši atbilstošu profesionālo izglītību, tātad kopumā tā ir lielākā daļa nodarbināto! Tas nozīmē, ka LDz ir ļoti būtiski saglabāt dzelzceļa nozares izglītību Latvijā,” norāda LDz personāla direktora pienākumu izpildītājs Edgars Elksnis.

Lai sekmētu dzelzceļa profesionālās izglītības kvalitātes paaugstināšanu, LDz ir noslēdzis sadarbības līgumus ar nozares mācību iestādēm, kuru ietvaros tiek nodrošināta audzēkņu mācību prakse reālā darba vidē. Bez tam LDz speciālisti piedalās profesionālās izglītības programmu aktualizēšanā, kā arī profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu izstrādē, kas nepieciešamas operatīvai reaģēšanai uz izmaiņām darba tirgū, piemēram, darbinieku pārkvalificēšanai vai kvalifikācijas paaugstināšanai.

Domājot par profesionālās izglītības iestāžu tīkla optimizāciju dzelzceļa izglītības jomā, LDz aicina saglabāt līdzšinējo modeli un dot topošajiem dzelzceļniekiem iespēju apgūt profesiju gan Rīgā, gan Daugavpilī, jo LDz koncerna uzņēmumi izvietoti plašā Latvijas teritorijā ar nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, kas ir LDz potenciālo darba ņēmēju dzīves vietas.

LDz stabilie darba rezultāti un dzelzceļa pieaugošā loma Latvijas transporta sistēmā ir aktivizējusi jauniešu interesi par dzelzceļa profesijām, par karjeras veidošanu un darba iespējām dzelzceļā. Savukārt LDz seko izmaiņām profesionālās izglītības jomā, turpina sadarboties ar mācību iestādēm un vērtē topošo dzelzceļnieku varēšanu praksē un panākumus zinātnisko darbu konkursos.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no vadošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Pieteikties jaunumiem