CER ģenerālās asamblejas sēdē apstiprina Vadības komiteju | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

CER ģenerālās asamblejas sēdē apstiprina Vadības komiteju

Piektdiena, 5 Februāris, 2010

4. februārī Briselē notika Eiropas Dzelzceļu infrastruktūras uzņēmumu kopeinas (CER) Ģenerālās asamblejas sēde, kurā apspriesti būtiski jautājumi par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksām, konkurenci, regulatoru lomu šajā tirgū, kā arī tika apstiprināta jaunā Vadības komiteja.

Latvijas dzelzceļu (LDz) šajā sanāksmē pārstāvēja LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis un komunikācijas direktore Regīna Svirska.

Sēdē tika apspriesti jautājumi, kas skar ES transporta politiku – Pirmās dzelzceļa paketes pārstrāde un CER izstrādātie pozīcijas dokumenti par finanšu arhitektūru, infrastruktūras izmantošanas maksām, konkurenci dzelzceļa pakalpojumu tirgū, tīkla pārskata caurspīdīgumu un regulatoru lomu; tika prezentēta statistika par 2009.gada 3. ceturkšņa darbības rezultātiem un pašreizējais stāvoklis ar CER virzītajiem priekšlikumiem krīzes mazināšanai dzelzceļa sektorā un nākamie plānotie soļi; iekšzemes pasažieru pārvadājumu pakalpojumu liberalizācija; tika prezentēti Kopenhāgenas klimata izmaiņu konferences rezultāti; tika prezentēta jaunizveidotā CER, EIM un UIC Koordinācijas tehniskā grupa (Coordination Technical Group) ERA saistīto jautājumu risināšanai; tika apspriesti jautājumi par drošību dzelzceļa pārvadājumos pēc Viareggio negadījuma; tika prezentēts CER budžeta pārskats par 2009.gadu un 2010.gada budžeta projekts.

Ģenerālās asamblejas sēdē tika apstiprināta jaunā Vadības komiteja (Management Committee) uz periodu līdz 2011.gada beigām. CER priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Itālijas dzelzceļu Ferrovie dello Stato (FS) prezidents Mauro Moretti. Priekšsēdētāja vietnieku amatus ieņems SŽDC ģenerāldirektors Jan Komarek, PKP prezidents un priekšsēdētājs Andrzej Wach un ATOC/ Arriva Trains priekšsēdētājs Roger Cobbe. Apstiprināti 10 komitejas locekļi, starp tiem arī Igaunijas dzelzceļa EVR priekšsēdētājs Kaido Simmermann.

CER biedra statusā tika uzņemts dzelzceļa kravu un pasažieru pārvadājumu uzņēmums no Čehijas OKD, Doprava, a.s. Tagad Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienā ir 74 biedri.

 

Sagatavoja LDz Ārējo sakaru daļa.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31