Automašīna, šķērsojot pārbrauktuvi, saduras ar vilcienu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Automašīna, šķērsojot pārbrauktuvi, saduras ar vilcienu

Otrdiena, 19 Jūnijs, 2012

18.jūnijā plkst.22.08 Cēsīs vieglā automašīna, šķērsojot Poruka ielas pārbrauktuvi, nedeva ceļu Rīgas virzienā braucošai kravas vilciena lokomotīvei, kā rezultātā notika sadursme, kurā gāja bojā automašīnas vadītājs un divi pasažieri.

Lokomotīve brauca ar atļauto ātrumu – aptuveni 70 kilometri stundā, savukārt automašīna braukusi virzienā no Lapsu ielas uz Valmieras ielu un nav devusi ceļu vilcienam. Spēcīgā trieciena rezultātā automašīna tika stumta 450 metrus un vilcienu izdevies apturēt tikai Cēsu dzelzceļa stacijā.

Ir zināms, ka Latvijas dzelzceļa pārbrauktuves signalizācijas sistēmas avārijas brīdī bija darba kārtībā un mašīnistam pirms reisa bija veikta obligātā medicīniskā pārbaude.

Latvijas dzelzceļa Tehniskā inspekcija veic avārijas apstākļu izmeklēšanu, Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu, savukārt Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs pašlaik vēl veic novērtēšanu vai nepieciešams uzsākt neatkarīgu avārijas izmeklēšanu.

Latvijas dzelzceļš atgādina, ka dzelzceļš ir paaugstināta bīstamības zona gan gājējiem, gan autovadītājiem, un tāpēc dzelzceļa tuvumā ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem autovadītājiem, šķērsojot dzelzceļu, vienmēr jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens un sliedes šķērsot ir droši.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31