Atvērs Tilta un Ezera ielas pārbrauktuves | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Atvērs Tilta un Ezera ielas pārbrauktuves

Piektdiena, 30 Marts, 2012

Sākot ar šī gada 2.aprīli autotransporta sastrēgumu mazināšanai Latvijas dzelzceļš (LDz) Rīgā uz Tilta un Ezeru ielu pārbrauktuvēm darba dienās no plkst. 7.30 līdz 8.30 un vakaros no plkst. 17.30 līdz 18.30 neveiks manevru darbus.

Caur Mangaļu un Ziemeļblāzmas stacijām šogad pārvadāts par desmit procentiem vairāk kravu kā pagājušā gadā šajā periodā un kravu apjomi turpina palielināties. Ierobežojot vilcienu kustību manevru darbu veikšanai uz pārbrauktuvēm Ezera un Tilta ielā, ir gandrīz neiespējami nodrošināt pieaugušā kravas apjoma savlaicīgu piegādāšanu un izvešanu Rīgas brīvostas uzņēmumiem.

Tomēr, ievērojot Rīgas iedzīvotāju intereses, LDz pieņēmis lēmumu ierobežot darbu šajās pārbrauktuvēs darba dienu rītos un vakaros.

Latvijas dzelzceļa aktīvas ekonomiskās darbības rezultātā ir ievērojami pieauguši tranzīta apjomi, kas atstājis iespaidu arī uz vispārējo ekonomisko aktivitāti valstī un līdz ar to arī iedzīvotāju mobilitāti. Diemžēl arī šiem ieguvumiem ir sava ēnas puse. Viena no tām ir dzelzceļa un līdz ar to arī pārbrauktuvju noslodze – pieaugot darba apjomam, esam spiesti ilgāk aizņemt arī pārbrauktuves, no kā cieš iedzīvotāji. Ievērojot iedzīvotāju intereses esam nolēmuši ierobežot vilcienu manevrus rītos un vakaros, kad uz pārbrauktuvēm notiek lielākā autotransporta kustība,” saka LDz prezidents Uģis Magonis.

LDz cer, ka arī Rīgas dome meklēs risinājumu problēmai, uzbūvējot divu līmeņu šķērsojumu brīvai autotransporta un gājēju kustībai šajā rajonā, lai neciestu iedzīvotāji un valstij tik nozīmīgie dzelzceļa pārvadājumi.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31