Latest news

Izvēlne

Atklāj satiksmi pa otru sliežu ceļu posmā Indra - Bigosova

Ceturtdiena, 29 Aprīlis, 2010

29.aprīlī plkst. 14.00 Baltkrievijas pilsētā Bigosovo Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļu vadītāji atklāja satiksmi otrajā sliežu ceļā posmā starp Latvijas staciju Indra un Baltkrievijas Bigosovo.

Latvijas dzelzceļš sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu pagājušajā gadā pabeidza otra sliežu ceļa izbūvi posmā Indra-Bigosova apmēram 7,8 km garumā, savukārt šogad pabeigta arī signalizācijas sistēmu, robežsardzes un citas infrastruktūras izbūve. Pirmais vilciens ar naftas produktu kravu pa jauno sliežu ceļu no Bigosovas stacijas Latvijas virzienā izbrauca šodien, plkst. 14.15.

LR Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards norādīja, ka šis projekts ir nozīmīgs gan Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības jomā, gan šī brīža ekonomisko apstākļu kontekstā. Viņaprāt, tieši transporta nozarei ir īpaša loma ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā, un šis projekts ir ievērojams ar to, ka ļaus nodrošināt kravu plūsmu ne tikai no Baltkrievijas, bet arī Krievijas un Kazahstānas.

“Šī projekta pabeigšana šogad mums ir ļoti ievērojams notikums. Nupat uzsākam projektu par otra sliežu ceļa izbūvi posmā Skrīveri-Krustpils. Tas ļaus mums nodrošināt ātrāku vilcienu apriti, kas ir ļoti nozīmīgs aspekts tranzīta attīstībā,” sacīja U.Magonis.

Baltkrievijas dzelzceļa vadītājs Anatolijs Sivaks norādīja, ka ir apmierināts ar veiksmīgi realizēto projektu, kurš pabeigts saskaņā ar līgumu un ļaus palielināt vilcienu apriti šajā posmā, kā arī palielināt pārvadāto kravu apjomu par 6,8 miljoniem tonnu gadā.

Projekta izmaksas sastādīja apmēram četrus miljonus latu, no kuriem lielāko daļu finansējaLDz no saviem līdzekļiem. Projektu atbalstīts arī ar valsts un ES Kohēzijas fonda līdzekļiem.

2009.gadā pa dzelzceļu caur Baltkrievijas stacijas Bigosovo Latvijā ievesti 31 milj tonnu kravu, kas sastāda vairāk kā pusi no pārvadāto kravu apjoma. Šo dzelzceļa posmu izmanto arī to kravu vešanai, kas tiek vestas arī no Krievijas un citām valstīm.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

 

 Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Pieteikties jaunumiem