Atklāj jaunu pasažieru maršrutu: Rīga-Minska | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Atklāj jaunu pasažieru maršrutu: Rīga-Minska

Ceturtdiena, 2 Jūnijs, 2011

Šī gada 1.jūnijā Latvijas dzelzceļš (LDz) sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu atklāja jaunu pasažieru vilciena maršrutu Rīga-Minska.

Vilciens nr.388/387 Rīga–Minska apstāsies šādās stacijās: Krustpils, Daugavpils, Indra, Bigosova, Verhņedvinska, Polocka, Kruļevščizna, Molodečna. Nonākot galastacijā Minskā, pasažieri varēs doties tālāk gan uz Melnās jūras kūrortiem – Anapu, Adleru, Odesu,- kā arī uz dažādām Eiropas pilsētām: Berlīni, Prāgu, Kijevu un Varšavu.

Satiksmes ministrs Uldis AUGULIS: « Labdien augsti godātais vēstnieka kungs un visi klātesošie. Kā arī visi tie, kuriem šodien ir iespēja būt pirmajiem pasažieriem maršrutā Rīga — Minska. Liels darbs ir izdarīts, lai šodien būtu šis svētku brīdis, kad izvadām maršrutā vilcienu no Rīgas uz Minsku. Ir bijusi ideja, ir bijusi cilvēku vēlme, ka šis maršruts ir vajadzīgs. Tādēļ speciālisti Satiksmes ministrijā un Latvijas dzelzceļā kopā ar sadarbības partneriem Baltkrievijā apņēmās to realizēt. Strādājot kopā ar Baltkrievijas vēstniecību Latvijā, gan ar Baltkrievijas dzelzceļu šis projekts ir izdevies. Ir patīkami, ka iecerēm pārtopot realitātē, tiek dotas iespēja gan cilvēkiem ērtāk satikties citam ar citu, gan attīstīt ekonomiskās saiknes, gan veicināt tūrismu. Šis maršruts būs arī lieliska iespēja sekmēt abu valstu tautsaimniecības attīstību. Šodien, izmantojot iespēju, novēlu labu ceļavēju visiem pasažieriem, kas šodien dodas apmeklēt Baltkrieviju, kā arī pateikties gan abu valstu vēstniecībām, gan speciālistiem Satiksmes ministrijā, gan Latvijas dzelzceļā par ieguldīto darbu. Mērķis bija izvirzīts un to šodien esam sasnieguši. »

Ārkārtējais un pilnvarotais Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs GERASIMENKO: « Cienītās dāmas un godātie kungi! Gribu jūs apsveikt ar vilcienu maršruta Rīga — Minska atklāšanu. Vispirms gribu pateikties tiem, ko kuru lēmuma bija atkarīgs šis projekts. Tās ir abu valstu transporta ministrijas, pastāvīgi darbojošos starpvalstu komisiju, kas ne reizi vien pieņēma izšķirošus lēmumus, lai vilciena maršrutu atjaunotu. Tāpat masu mediju pārstāvjiem, kuri aktīvi interesējās par šo projektu, tādējādi veicinot tā realizāciju. Gribu uzsvērt, ka Latvija ir viens no nozīmīgākajiem Baltkrievijas sadarbības partneriem. Mēs esam kaimiņi un tādēļ mums ir īpašas attiecības. Tajā skaitā tirdzniecības un ekonomiskie sakari. Ir arī citi satiksmes veidi — lidmašīnas, autobusi un tagad būs arī vilciens. Tas dos vēl lielākas iespējas cilvēkiem pārvietoties un braukt no vienas valsts uz otru. Šā gada trijos mēnešos vēstniecībā Rīgā un konsulātā Daugavpilī esam izsnieguši 85 000 vīzu. No tām 10 000 vīzu bija izdotas darījumu kārtošanai. Tas nozīmē, ka Latvijai un Baltkrievijai ir labas ekonomiskās un tirdznieciskās attiecības un šā maršruta atklāšana šo potenciālu palielina. Piemēram, šā gada pirmajā ceturksnī kravu apgrozījums pieaudzis gandrīz četras reizes. Lai šim maršrutam ir ilgs mūžs , jo tā ir iespēja veidot un attīstīt savstarpējās attiecības. Laimīgu ceļu mūsu vilcienam! »

Valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš viceprezidents Aivars STRAKŠAS : « Godājamās ekselences, ministra kungs, kolēģi un visi klātesošie! Man ir liels prieks kopā ar jums šajā dienā. Latvijas dzelzceļam tie ir lieli svētki, jo esam sākuši pasažieru vilcienu kustību jaunā starptautiskā maršrutā. Cerams, ka šis projekts būs veiksmīgs un mēs varēsim domāt par līnijām uz citiem nozīmīgiem galapunktiem. Var teikt, ka šis projekts ir mūsu dāvana Latvijas ekonomikai, lai tūristi varētu Rīgā nokļūt. Jo kam gan ir vajadzīgas viesnīcas, bāri un restorāni, ja nav tūristu, kas tos piepilda. Ceru, ka šis projekts dos pozitīvu ietekmi abu valstu ekonomikai. Vēlreiz gribu pateikties visiem par ieguldīto darbu, kā arī apsveikt tos, kuri nopirka biļetes šim braucieniem un novēlu viņiem laimīgi un droši nokļūt galamērķī! »

Palielinoties pasažieru interesei par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, sadarbībā ar Baltkrievijas kolēģiem LDz piedāvā pasažieriem doties uz Minsku un citām Baltkrievijas pilsētām, kā arī izmantot jauno vilcienu tālākiem ceļojumiem līdz pat Melnajai jūrai. No Minskas vilciens aties plkst. 20:07 un pienāks Rīgā plkst. 08:00 nākamajā dienā, savukārt, no Rīgas vilciens aties plkst. 19:00 un pienāks Minskā plkst. 07:30 nākamajā dienā, tādā veidā piedāvājot pasažieriem ērtus savienojumus ar tālākiem galamērķiem. Vasaras periodā no 1.jūnija līdz 31.augustam vilciens kursēs katru dienu, pēc šī perioda no Rīgas un Minskas – piektdienās un svētdienās.

Pasažieriem pieejamas trīs vagonu kategorijas: kupejas vagons, vietkaršu vagons un kopējais vagons.

Vilciens Rīga–Minska kursēs uz paritātes principa – vienu dienu no galastacijām aties LDz formējuma vilciena sastāvs, nākamajā – Baltkrievijas dzelzceļa formējuma vilciena sastāvs.

Vilciena sastāvā iepriekš noteiktos datumos kursēs arī Baltkrievijas dzelzceļa formējuma „bezpārsēšanās vagoni”, ar kuriem pasažieri varēs nokļūt Vitebskā, Mogiļevā, kā arī Gomeļā.

Vairāk informācijas par vilcienu kustību un biļešu cenām pieejams: Biļešu kasēs Rīgas Centrālajā stacijā vai LDz uzziņās pa tālruni: 1181

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa sadarbībā ar LDz Cargo

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30