ASV vēstnieks apmeklē VAS „Latvijas dzelzceļš” | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

ASV vēstnieks apmeklē VAS „Latvijas dzelzceļš”

Piektdiena, 16 Augusts, 2013

 Šodien, 16.augustā, VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) oficiālā vizītē apmeklēja Amerikas Savienoto valstu (ASV) vēstnieks Latvijā Marks Pekala ar delegāciju. Dienas gaitā vēstnieks tikās ar LDz vadību, apmeklēja LDz meitasuzņēmuma „LDz Apsardze” moderno operatīvās vadības centru un Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalnu, kur iepazinās ar vienu no lielākajām dzelzceļa kravu šķirošanas stacijām un tās modernizācijas projektu.

Vizītes sākumā vēstnieks tikās ar LDz prezidentu Uģi Magoni un citām koncerna amatpersonām, iepazinās ar uzņēmuma darbību, sasniegumiem un nākotnes plāniem. Tikšanās laikā abas puses pārrunāja esošo sadarbību NATO kravu pārvadājumos uz un no Afganistānas.

„Šī vizīte ir apliecinājums tam, ka mēs esam stabils, mūsdienīgs un ārvalstīm pievilcīgs uzņēmums ar augstu reputāciju un Latvijas vieta tranzīta koridoros un sniegto pakalpojumu kvalitāte ir pievilcīga kā Austrumu tā Rietumu partneriem. Šodien ASV vēstnieks un viņa pavadošā delegācija iepazinās arī ar mūsu nozīmīgākajiem jaunajiem investīciju projektiem, kas nākotnē ievērojami uzlabos mūsu konkurētspēju ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu kontekstā,” pauda LDz prezidents Uģis Magonis.

Pēc tikšanās ar LDz vadību, ASV vēstnieks devās ekskursijā uz Šķirotavas stacijas uzkalnu un personīgi iepazinās ar vērienīgo infrastruktūras uzlabošanas projektu, kas nākotnē LDz ļaus palielināt jaudu līdz 3500 vagoniem diennaktī. Vizītes laikā ASV vēstniecības delegācija apmeklēja arī „LDz Apsardze” jauno operatīvās vadības centru, kas jau šobrīd pārrauga NATO kravu drošību uz dzelzceļa visā Latvijas teritorijā.

„Es augsti novērtēju iespēju šodien apmeklēt „Latvijas dzelzceļu” un iepazīties ar tā darbību. Latvijai ir milzīgs potenciāls kravu pārvadājumiem un loģistikai starp Eiropu un Austrumiem. Mēs atbalstām Latvijas centienus, kas vēsti vēl vairāk attīstīt šo potenciālu un „Latvijas dzelzceļam” ir nozīmīga loma šo mērķu sasniegšanā,” atzīst ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

ASV nemilitāro kravu pārvadājumi ir tikai salīdzinoši neliela daļa no kopējā LDz pārvadāto kravu apjoma, taču tās ir ļoti nozīmīgas, jo apliecina kompānijas augsto servisa un drošības līmeni. Pirmā NATO krava pa Latvijas dzelzceļu tika pārvadāta 2009. gadā un līdz šai dienai pārvadāto kravu apjoms mērāms vairākos desmitos tūkstošu vienību.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31