Ar LDz atbalstu tapusi izglītojoša filma skolēniem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Ar LDz atbalstu tapusi izglītojoša filma skolēniem

Ceturtdiena, 4 Oktobris, 2012

Otrdien, 2. oktobrī kinoteātrī Forum Cinemas notika filmas Lai dzīvo bērni!pirmizrāde. Nepilnu stundu garais darbs aktualizē bērnu drošību uz ceļa, dzelzceļa, rīkojoties ar gāzi un elektriskām iekārtām un atrodoties ārā dabā - mežā un ūdens tuvumā.

Filma tapusi sadarbībā ar VAS Latvijas dzelzceļš, VAS Ceļu satiksmes drošības direkciju, ASLatvenergo, AS Latvijas meži, AS Latvijas gāze. Filmu saņēmušas visas Latvijas skolas un kopš septembra beigām, kad skolās risinājās drošības nedēļa, daļa šīs filmas auditorijas jau ar to ir iepazinusies.

Lai dzīvo bērni! ir septītā filma ciklā ar tādu pat nosaukumu, kas veltīts drošības jautājumu aktualizēšanai skolas vecuma bērniem. Jaunās filmas režisors Juris Pakalniņš kopīgi ar operatoru Ronaldu Vecvagaru un filmas radošo komandu izveidojuši mākslas filmu – nelielu, tematisku stāstu virknējumu. Galveni varoņi (Patriks Stepe, Dāvis Mluškāns, Ričards Bušmeisters un Niklāvs Davidovičs – debitanti kino) ir četri skolas vecuma kaimiņu puikas, kuri kopā braukājot ar velosipēdiem pavada vasaras brīvlaiku. Viņi dodas ar vienu no zēnu tēviem (Andri Keišu) makšķerēt un lasa citu atstātos mežā pamestos atkritumus. Svešā ezerā no laipas lec ūdenī un smagi savainojas. Žāvē lietū salijušu mammas (Daiga Gaismiņa) mazgātu veļu, izkarot to istabā un ieslēdzot visus mājās atrodamos sildītājus un gāzes plīti, kurai nemanot uzkrīt viens no drēbju gabaliem, apslāpē liesmu un telpas piepildās ar gāzi. Kad puikas mēģina pāriet sliedes, lienot stāvošam kravas vilcieniem zem vagoniem, vilciens sāk kustēties, aizķer un sadragā brālēna dārgo, aizlienēto velosipēdu. Puišiem nemitīgi gadās nepatikšanas un negadījumi, kas brīžam beidzas traģiski. Tomēr vienlaikus katrs no piedzīvojumiem ir humora pilns, aizraujošs, bet ļoti reālistisks un ļauj skatītājiem identificēties ar filmas varoņiem un situācijām. „Vērojot filmā notiekošo, mēs dzīvi sekojam līdzi un iejūtamies. Bet es ļoti ceru, ka skolēniem, kas šo filmu noskatījušies un vēl skatīsies, ir līdzās skolotāji, kas kopīgi pārrunā redzēto un atgādina, kā dažādās bīstamās situācijās rīkoties, vai kā turpmāk izvairīties no bīstamiem gadījumiem,” filmas pirmizrādes pasākumā teica Imants VASMANIS, Valsts izglītības satura centra pārstāvis, kas piedalījās drošības nedēļas organizēšanā skolās. Skolēnu rudens brīvlaikā (29. oktobra – 4. novembrim), sestdien 3. novembrī dienas vidū (laiks vēl nav precizēts) filmas pirmizrāde būs skatāma LTV1. „Tā ir iespēja arī mums – dzelzceļa darbiniekiem, kopīgi ar saviem bērniem veltīt laiku jaunajai, izglītojošajai filmai un lieku reizi kopīgi aprunāties ne vien par piesardzību, kas jāievēro dzelzceļa tuvumā, bet arī uz ielas, mājās, mežā vai pie ūdeņiem. Ir vērtīgi atsvaidzināt šīs zināšanas, lai justos un uzvestos droši,” aicina Uģis MAGONIS.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30