Briselē diskutē par dzelzceļa nozares prioritātēm turpmākajiem gadiem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Briselē diskutē par dzelzceļa nozares prioritātēm turpmākajiem gadiem

Briselē šajā nedēļā norisinās Eiropas dzelzceļu Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) Ģenerālā asambleja, kurā piedalās arī LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Starp darba kārtības jautājumiem ir organizācijas prioritātes 2019.-2024.gadam, tostarp, turpināt virzīt ideju ES politikas līmenī par dzelzceļu kā videi draudzīgāko transporta veidu, turpināt digitalizāciju, kā arī turpināt transporta koridoru attīstību, tajā skaitā starp Eiropu un Āziju.

Saskaņā ar CER noteiktajām prioritātēm, dzelzceļam, cieši sadarbojoties ar citām transporta jomām, ir jābūt kā pamatam visā transporta sistēmā, nodrošinot mobilitāti starp pilsētām un citām apdzīvotām vietām. Vienlaikus dzelzceļam ir gan jāveicina Eiropas ekonomikas konkurētspēja, gan arī tās izaugsme un jārada jaunas darba vietas.

Tāpat starp prioritātēm ir drošība - dzelzceļam ir jāturpina būt drošākajam transporta veidam un vēl vairāk uz klientu orientētam, ko var panākt, vēl vairāk šajā nozarē izmantojot modernās tehnoloģijas.

Vienlaikus Briselē norisinās CER Vadības komitejas sanāksme, kuras sastāvā darbojas arī E. Bērziņš. Starp izskatāmajiem jautājumiem ir jaunu Vadības komitejas biedru apstiprināšana, CER biznesa plāns, kas ietver lobija aktivitātes jaunajā Eiropas Parlamentā un CER politikas prioritātes turpmākajiem pieciem gadiem. Ņemot vērā, ka esošā CER ģenerāldirektora pilnvaras beigsies 2020.gada decembrī, Vadības komiteja apspriež jaunā vadītāja atlases procesu.

Eiropā dzelzceļa nozarē viens no aktuālajiem jautājumiem ir par sieviešu nodarbinātības veicināšanu, kas arī ir Vadības komitejas darba kārtībā. Patlaban CER sadarbībā ar Eiropas apmācību fondu izstrādā vadlīnijas un rekomendācijas, kā šo jautājumu risināt.

Dienu iepriekš, 20.februārī, notika ikgadējā Eiropas dzelzceļa gada balvas pasniegšanas ceremonija. Šogad balvu saņēma Katerīna Trautmane. Viņai apbalvojums pasniegts par mūža ieguldījumu transporta nozares attīstībā. Trautmanei ir liela loma gan kopējā Eiropas transporta tīkla attīstībā, kā arī viņa ir Eiropas Komisijas nominētā Eiropas Ziemeļjūras-Baltijas koridora koordinatore.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31