Būvniecības darbu grafiks gājēju tunelim Ogrē apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Būvniecības darbu grafiks gājēju tunelim Ogrē apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem

Pateicoties būvniecības darbiem labvēlīgiem laika apstākļiem,  ir izdevies apsteigt sākotnēji noteikto laika grafiku gājēju tuneļa izbūvei zem dzelzceļa Ogrē, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu. Patlaban būvdarbu grafiks tiek apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem.

Gājēju tuneļa izbūve nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsojumu, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu.

Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “BMGS-Viadukts”, ar kuru noslēgtais līgums paredz, ka gājēju tunelis ekspluatācijā ir jāpieņem šī gada 20.novembrī.

Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem un tam būs divas ieejas, kas būs aprīkotas ar liftiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem.  Tuneļa izbūvē tiek izmantots monolīta dzelzsbetons, mākslīgā akmens plāksnes, savukārt ieejas kāpnes tiks veidotas no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm paredzēta automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma.

Līdz šim ir veikti inženiertīklu pārbūves darbi, pārbūvēta vidējā sprieguma 20 kV kabeļlīnija un elektronisko sakaru kabeļlīnijas, bet Skolas ielas pusē ir pārbūvēti ārējie siltumtīkli. Tāpat būvniecības vajadzībām demontēti atsevišķi sliežu ceļi, tajā pat laikā nodrošinot vilcienu kustības nepārtrauktību.

Paralēli inženiertehniskajiem darbiem norit arī paša tuneļa izbūve zem sliežu ceļiem – pamatu būvniecība, sienu un pārseguma plātņu stiegrošana, kā arī veikti sagatavošanās darbi kāpņu un lifta izbūvei no Mārkalnes ielas puses.

 

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31