Latest news

Izvēlne

Austiņu lietošana, šķērsojot sliedes, paņēmusi jaunieša dzīvību Dobelē

Vakar, 20.novembrī, Dobelē notika traģisks negadījums – pēc sadursmes ar vilcienu uz dzelzceļa gājēju pārejas gāja bojā 17 gadus vecs jaunietis. Lai arī kravas vilciena mašīnists pielietoja pēkšņo bremzēšanu un gājēju brīdināja ar skaņas signālu, diemžēl vilciena tuvošanos puisis nepamanīja un brīdinājuma signālus nesadzirdēja. Viņš sliedes šķērsoja, iepriekš nepārliecinoties, vai netuvojas vilciens, pār galvu pārvilcis kapuci un, kā liecina sākotnējā informācija, klausoties austiņās mūziku.

VAS “Latvijas dzelzceļš” atgādina, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, tādēļ pirms sliežu šķērsošanas vienmēr ir jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens. Tāpat jāiegaumē, ka teju 2000 tonnu smagu vilcienu nav iespējams uzreiz apturēt – tā bremzēšanas ceļš var sasniegt 1km, un sadursmi nav iespējams novērst, jo vilcienam nav manevrēšanas iespēju. Austiņu lietošana, tāpat kā dažādu darbību veikšana viedierīcē, atrodoties dzelzceļa tuvumā, ir sevišķi bīstama, jo novērš uzmanību no apkārt notiekošā un var izraisīt traģiskas sekas.

LDz aicina ikvienu iedzīvotāju ņemt vērā, ka arī tumsa, nokrišņi un mainīgi laikapstākļi ir papildu riska faktors nelaimes gadījumiem uz un pie dzelzceļa sliedēm. Piemēram, bieza sniega sega slāpē vilciena tuvošanās skaņu, tādēļ cilvēks vilcienu sadzirdēs ievērojami tuvākā attālumā, nekā skaidros laikapstākļos vasarā.

Šogad uz un pie dzelzceļa sliedēm šī ir jau 14. zaudētā dzīvība, vēl četri cilvēki ir guvuši traumas. Diemžēl joprojām lielākā daļa no šiem nelaimes gadījumiem notikuši pašu cietušo vai bojā gājušo neuzmanības vai pārgalvības dēļ.

VAS “Latvijas dzelzceļš” turpina regulāri īstenot sabiedrības informēšanas kampaņas, kā arī organizē Drošības stundas mācību iestādēs, lai pēc iespējas plašāk izskanētu aicinājums dzelzceļa tuvumā būt īpaši vērīgiem un piesardzīgiem. Šogad LDz speciālisti ar Drošības stundām kā klātienē, tā attālināti ir viesojušies jau teju 200 klasēs skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs visā Latvijā, kur ar drošas sliežu šķērsošanas noteikumiem ir iepazīstinājuši aptuveni 4 000 bērnus un jauniešus. Lai pēc iespējas novērstu līdzīgu traģisku negadījumu atkārošanos, LDz tuvākajā laikā īpaši uzrunās arī mācību iestādes Dobelē, lai piedāvātu to audzēkņiem noklausīties LDz Drošības stundu.