Latest news

Izvēlne

Atklāts jaunizbūvētais dzelzceļa pieturas punkts “Bieriņi / Bērnu slimnīca”

Turpinot īstenot pasažieru platformu modernizācijas projektu, 12.jūnijā tika atklāts jaunizbūvētais pieturas punkts “Bieriņi / Bērnu slimnīca” Jelgavas dzelzceļa līnijā, turpmāk nodrošinot mūsdienīgu, ērtu un vizuāli  pievilcīgu pasažieru infrastruktūru, viena līmeņa iekāpšanu un izkāpšanu, kā arī vides pieejamību ikvienam dzelzceļa pasažierim, t.sk. VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas” apmeklētājiem un Bieriņu apkaimes iedzīvotājiem.

Jaunās pasažieru platformas ir ērtas un pievilcīgas, piemērotas ikviena sabiedrības locekļa vajadzībām, tostarp tās var ērti izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem vai vecāki ar bērnu ratiņiem. Tās ir aprīkotas ar ērtām un funkcionālām nojumēm, soliņiem, apgaismes un apziņošanas sistēmu un visu nepieciešamo patīkamai dzelzceļa satiksmes izmantošanai.

VAS “Latvijas dzelzceļš” pasažieru platformu modernizācijas projektā turpinās būvniecības fāze un šī projekta ietvaros līdz gada beigām tiks ekspluatācijā nodotas pasažieru platformas Jelgavas, Tukuma, Krustpils, Skultes un pasažieru satiksmei atjaunojamajā Bolderājas virzienā. Šobrīd pasažieru apmaiņa pie modernizētajām platformām notiek Jelgavas līnijas pieturas punktos “Bieriņi / Bērnu slimnīca”, “BA Turība”, “Tīraine”, “Jaunolaine”, “Dalbe” un “Ozolnieki”. Tuvākajā laikā tiks uzsākta pasažieru apkalpošana arī jaunizbūvētajā pieturas punktā pie Medemciema.

Vienlaikus ar “Bieriņi / Bērnu slimnīca” atklāšanu no 12.jūnija tiek slēgts līdzšinējais pieturas punkts "Atgāzene".

Visas modernizētās pasažieru platformas gan vizuāli, gan funkcionāli ir veidotas saskaņā ar LDz izstrādāto  pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standartu, kas nosaka, ka visām sabiedrības grupām neatkarīgi no pieturvietas lieluma vai pasažieru skaita tajā, tiek nodrošināta vienlīdz ērta un patīkama uzturēšanās pieredze.

Projekts “Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija” tiek realizēts ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.