Latest news

Izvēlne

Atklās izstādi “Nākamā pietura – MĀJAS”

Ceturtdien, 8.augustā, Dzelzceļa muzejā Rīgā plkst. 17.30 tiks atklāta izstāde “Nākamā pietura – MĀJAS”, kur fotogrāfijās, stāstos un audio ierakstos iemūžināts dzelzceļa staciju - kādreizējo pasažieru ēku, un dzelzceļnieku kazarmu jaunais liktenis.

Izstādē, kas norisināsies līdz pat 31.augustam, antropoloģes Elīna Kursīte un Liene Millere aicina ieskatīties deviņu mēnešu garajā ekspedīcijā, kurā apbraukātas teju 220 dzelzceļa staciju un dzelzceļnieku kazarmas,  un izzināts, kas ar šīm celtnēm ir noticis. Vai tajās kāds dzīvo un kā dzīvo? 

Ir pabūts Ainažos un Daudzevā, Kandavā un Vaiņodē, Dundagā un Maltā. "Nu, bet meitenes mīļās, kad es vairāk [ne]kā 30 gadus uz tās sliedes nosēdēju!" tā ekspeditores sagaida Mildiņa no Auces stacijas. Savukārt Imants no Viesturiem neslēpj, ka savu sievu saticis mantu izlozē Elejā, kad strādājis policijā, izmeklēšanas nodaļā. Sieva izlozē vinnēja motociklu, bet nebijis neviena, kas aizvestu mājās uz Jelgavu. Iepazinās un iepatikās. Un tad cauri, jātaisa kāzas.

Ekspedīcija un grāmata top sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbiniekiem. Balstoties uz Dzelzceļa muzeja darbinieku sarakstīto monogrāfiju "Dzelzceļi Latvijā", sadarbībā ar LDz un muzeja speciālistiem tika izstrādāti slēgto staciju apsekošanas maršruti.

Izstāde tiks atklāta LDz simtgades svinību ietvaros Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2a. Atklāšanas dienā - 8.augustā - visi aicināti izstādi apskatīt bez maksas, bet līdz 31.augustam tā būs skatāma visiem muzeja apmeklētājiem par muzeja biļetes cenu.

Vienlaikus 8. augustā no plkst. 17:00 līdz plkst. 23:00, LDz simtgadi svinot, Dzelzceļa muzejā notiks izglītojoši  “LDz100 urbānie dārza svētki”. Svētku tēma ir dzelzceļš kino, arhitektūrā un mākslā, un tā laikā tiks sniegtas vērtīgas lekcijas, kā arī īpaši muzikāli priekšnesumi. Tāpat ārā darbosies izmeklētas street food kafejnīcas ikvienai gaumei un radošās darbnīcas mazākajiem svētku apmeklētājiem. Iepriekš piesakoties būs iespēja doties arī ekskursijās un piedalīties foto orientēšanās sacensībās. Ieeja pasākumā – bez maksas.