Atjaunota vilcienu kustība starp Rēzekni un Kārsavu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Atjaunota vilcienu kustība starp Rēzekni un Kārsavu

Stihisko lietavu rezultātā radušos dzelzceļa uzbēruma izskalojumu dēļ 24. augustā uz laiku tika slēgta vilcienu kustība starp Rēzekni un Kārsavu, kura pagaidu režīmā atjaunota 29.augusta vakarā.

Ņemot vērā, ka īsā laika periodā nolija ļoti ievērojams lietus nokrišņu apjoms (aptuveni 159 mm diennaktī, kas ir vairāk nekā divu mēnešu vidējais rādītājs) “Latvijas dzelzceļa” ceļu meistari nolēma apsekot slieču ceļus Kārsavas apkaimē, kā rezultātā konstatēja sešās vietās dzelzceļa uzbērums ticis pakļauts kritiskam ūdens līmenim, kuru apkārtējie grāvji un upes nav spējušas aizvadīt un augsne uzsūkt. Rezultātā sākušies atsevišķi uzbēruma nogruvumi, tādējādi izsaucot tiešus draudus vilcienu kustības drošībai. Garākais no plūdu skartajiem uzbēruma izskalojumiem, aptuveni 480 m garumā, bija izveidojies pie Rītupes upes, netālu no Kārsavas dzelzceļa stacijas.

Lai novērstu draudus vilcienu satiksmei, 24.augustā posmā Rēzekne-Kārsava slēgta vilcienu kustība un uzsākti remontdarbi uzbēruma atjaunošanai. Darbos iesaistīta LDz, kā arī meitassabiedrības SIA “LDz Infrastruktūra” darbinieki un tehnika.

LDz viceprezidents Ēriks Šmuksts: “Esam pateicīgi mūsu darbiniekiem, kuri spēja pamanīt apdraudējumu vilcienu kustības drošībai un atbilstoši un operatīvi reaģēt, lai to novērstu, jo neuzmanības sekas varēja būt ļoti bīstamas. Tāpat esam gandarīti, ka šīs dabas stihijas sekas mums salīdzinoši ātri izdevās likvidēt saviem spēkiem, neiesaistot valsts dienestus, kuri jau bija noslogoti remontējot izskalojumu skartos autoceļus un citus objektus.”

Līdz 29.augusta pusdienlaikam no Vesetas karjera tika atvests un nogruvuma vietās izbērts aptuveni 2000m3 grants, lai atjaunotu uzbērumu un atvērtu posmu vilcienu kustībai, tomēr līdz pilnīgai uzbēruma un sliežu ceļu klātnes atjaunošanai darbi turpināsies līdz pat oktobra beigām.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31