Latest news

Izvēlne

Arī "Rail Baltica" projekta īstenošanas laikā Centrālā dzelzceļa stacija būs pieejama pasažieriem un citiem apmeklētājiem

Laikā, kamēr notiks Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un sliežu ceļu pārbūve projekta “Rail Baltica” ietvaros, apmeklētājiem un pasažieriem būs nodrošināta stacijas darbības nepārtrauktība un svarīgāko pakalpojumu pieejamība. Lai gan vilcienu kustība no centrālās stacijas netiks pārtraukta, būs jārēķinās ar pārvietošanās un vilcienu kustības izmaiņām. Jāuzsver, ka tuvāko gadu laikā nav plānots jebkāda veida vilcienu kustības pārtraukums Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.

Dzelzceļa infrastruktūras pārbūve Centrālajā dzelzceļa stacijā sāksies šogad un norisināsies trīs posmos, tādējādi nodrošinot, lai iedzīvotājiem joprojām būtu pieejama stacijas ēka, kā arī netiktu ierobežota pārvietošanās ar vilcienu. 

Sliežu ceļu pārbūvi Centrālajā dzelzceļa stacijā paredzēts sākt 2021.gada marta beigās, vienlaikus saglabājot vilcienu kustību Centrālajā stacijā. Šogad un nākamgad izmaiņas vilcienu kustībā būs minimālas. Uz pārbūves laiku mainīsies līdzšinējie vilcienu pienākšanas un atiešanas ceļi dažādos maršrutos, kā arī sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” būs mainīti vilcienu kustības grafiki, kas patlaban tiek izstrādāti. Par gaidāmajām izmaiņām, kuras stāsies spēkā 28. martā, pasažieri uzzinās 10 dienas iepriekš.

Visu trīs pārbūves kārtu laikā būs iespējama vilcienu kustība, lai arī ir paredzēts slēgt atsevišķus vilcienu pienākšanas un atiešanas ceļus, pārbūvējot un izbūvējot jaunus. Pārbūves rezultātā 2026.gadā vilcienu kustībai kopumā būs atvērti 14 sliežu ceļi, no kuriem 4 būs “Rail Baltica” 1435 mm sliežu ceļi.

Lai gan Centrālā dzelzceļa stacija projekta īstenošanas rezultātā iegūs jaunu vizuālo veidolu un kļūs plašāka, ir paredzēts saglabāt vairākas vēsturiskās liecības no esošās ēkas, tostarp uzrakstu “Rīga”, atsevišķas koka durvis, kā arī marmora kāpnes uzgaidāmajā zālē un marmora galeriju otrajā stāvā.

Tomēr, lai garantētu iedzīvotājiem pieeju vilcienu platformām un biļešu kasēm, kā arī citiem objektiem, arī pārmaiņas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkā tiek plānotas posmos,  tādējādi nodrošinot pārvietošanos cauri stacijai. Sākoties būvdarbiem, stacijas teritorijā būs izvietotas norādes par pārvietošanās ceļiem un tās tiks operatīvi aktualizētas atkarībā no plānotajiem gājēju plūsmas ierobežojumiem.

Plašāka informācija par “Rail Baltica” projektu, tostarp plānotajām stacijas pārmaiņām pieejama projekta īstenotāju mājaslapā https://edzl.lv/interaktiva-karte un  https://info.railbaltica.org/lv/satiksmes-ierobezojumi.