Akcionāru sanāksme apstiprina amatā LDz valdes locekli | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Akcionāru sanāksme apstiprina amatā LDz valdes locekli

Satiksmes ministrija, kā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) akcionārs, ir apstiprinājusi nominācijas komisijas izvirzīto Aiņa Stūrmaņa kandidatūru LDz valdes locekļa amatā ar šā gada 18.jūliju.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš: “Esam ļoti gandarīti, ka mūsu akcionārs darbam uzņēmuma valdē apstiprināja nozares profesionāli ar lielu pieredzi un zināšanām, kurš spēj uzreiz uzsākt darbu un dot savu pienesumu. Tas ir ļoti būtiski pašlaik tranzīta nozarē esošās sarežģītās tirgus situācijas dēļ.”

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas mājas lapā ievietoto sludinājumu tika saņemti seši pieteikumi VAS „Latvijas Dzelzceļš” valdes locekļa amatam. Konkurss tika organizēts divās kārtās, pirmajā – dokumentu atlase (darba pieredze, izglītība un sabiedrības attīstības redzējums),  saskaņā ar konkursa nolikumu. Uz otro kārtu tika uzaicināti divi pretendenti, kuri pirmajā kārtā ieguva lielāko punktu skaitu. Otrā kārta notika strukturētas intervijas veidā, vērtējot kandidāta spējas sniegt kompetentas atbildes uz jomai specifiskiem jautājumiem, stratēģiskās plānošanas spējas, vadības spējas, spējas noteikt mērķus, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komunikācijas prasmes, svešvalodu zināšanas.

Nominācijas komisijas lēmums par kandidāta atbilstību tika pieņemts saskaņā ar konkursa nolikumā apstiprinātajiem vērtēšanas kritērijiem, ņemot vērā pirmajā un otrajā kārtā iegūto punktu kopsummu un nominācijas komisijas locekļu individuāliem vērtējumiem.

Nominācijas komisija, kura sastāvēja no Satiksmes ministrijas pārstāvjiem, Pārresoru koordinācijas centra pārstāvja, neatkarīgā eksperta no LDDK, SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” pārstāvja, nolēma ieteikt kapitāla daļu turētāja pārstāvim izvirzīt Aini Stūrmani valsts akciju sabiedrības „Latvijas Dzelzceļš” valdes locekļa amatam.

Ainis Stūrmanis ir ieguvis inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko sakaru un muitas institūtā un ekonomista kvalifikāciju Muitas vadīšanas specializācijā Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko sakaru un muitas institūtā. Līdzšinējā darba pieredze AS “LatRailNet” valdes priekšsēdētājs, SIA “LDz infrastruktūra” valdes priekšsēdētājs, attīstības direktors, finanšu direktors. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30