Latest news

Izvēlne

Liepājā norisināsies civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācībās

Piektdien, 27. augustā “Latvijas dzelzceļš” piedalīsies LSEZ SIA “Transit Termināls” organizētajās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācībās, kas norisināsies Liepājā.

Mācību mērķis ir pārbaudīt Civilās aizsardzības sistēmā iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai, veicot katastrofu seku likvidēšanas darbus, un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā Liepājas dzelzceļa stacijā un uz LSEZ SIA „Transit Termināls” dzelzceļa infrastruktūras. Mācību  laikā tiks imitēts, ka LSEZ SIA “Transit Termināls” teritorijā uz dzelzceļa estakādes jēlbenzola noliešanas laikā apakšējā īsscaurulē zūd hermētiskums un jēlbenzols sāk noplūst. Noplūde tiek pamanīta, bet cieš operators, kas zaudē samaņu un paliek blakus notikuma vietai. Pakāpeniski veidojas sprādzienbīstama un toksiska vide. Bīstamā zona izplatās 50 metru attālumā no notikuma vietas un draud izplatīties ārpus objekta teritorijas.

Lai novērstu imitēto katastrofu uz dzelzceļa infrastruktūras, praktiskajās mācībās piedalīsies ne tikai plašs “Latvijas dzelzceļa” darbinieku skaits, tostarp, Liepājas stacijas avārijas grupa ar aprīkojumu, Liepājas ugunsdrošības un glābšanas vienības personāls ar ugunsdzēsības vilcienu, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Liepājas pilsētas civilās aizsardzības komisijas, kā arī LSEZ SIA “Transit Termināls” pārstāvji.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, jo mācību laikā katastrofa tiks imitēta, un ne videi, ne iedzīvotājiem apdraudējums netiks radīts! Mācības norisināsies, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.