Latest news

Izvēlne

VAS „Latvijas dzelzceļš” atklājis Baltijā pirmo dzelzceļa pārbrauktuvju centru

Turpinot VAS „Latvijas dzelzceļš” tehnoloģisko procesu attīstību, darbu uzsācis dzelzceļa pārbrauktuvju centrs, no kura attālināti tiks uzraudzītas apsargājamās dzelzceļa pārbrauktuves ar intensīvu satiksmi visā Latvijas teritorijā. Šis ir pirmais šāda veida pārbrauktuvju centrs Baltijā un tajā būs iespējams vienlaikus apkalpot līdz 24 pārbrauktuvēm.

Līdz ar šī centra darbības uzsākšanu, VAS „Latvijas dzelzceļš” pakāpeniski atteiksies no pārbrauktuvju fiziskās kontroles, kad pie pārbrauktuvēm pastāvīgi uzturas dežurējošais personāls. Pārbrauktuvju centrā viens dežurants varēs apkalpot līdz sešām pārbrauktuvēm vienlaikus, tādējādi ar tehnoloģiju palīdzību tiks optimizēti resursi un uzlabosies darba apstākļi.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: “Līdz ar pastāvīgu dzelzceļa infrastruktūras modernizāciju un tās drošības veicināšanu, VAS “Latvijas dzelzceļš” uzmanības centrā jau divus gadus ir arī visu tehnoloģisko procesu pārskatīšana un pakāpeniska modernizācija. Vienotā dzelzceļa pārbrauktuvju centra izveide ir būtisks solis LDz transformācijā no uzņēmuma, kurā daudz darba tika veikts manuāli, uz mūsdienīgu, Eiropas līmeņa dzelzceļa infrastruktūras uzņēmumu”.

Pārbrauktuvju centra dežuranta pienākumos ir ar videonovērošanas sistēmas palīdzību sekot līdzi situācijai dzelzceļa pārbrauktuvēs un  nepieciešamības gadījumā veikt atbilstošas darbības, lai novērstu avārijas situācijas. Tāpat, pārbrauktuvju centra dežurants  nepieciešamības gadījumā ziņos vilcienu dispečeram vai staciju dežurantam par iespējami bīstamu situāciju uz pārbrauktuves, varēs iedarbināt pārbrauktuves signalizāciju, kā arī ar īpašas programmas palīdzību tiešsaistē sekot līdzi vilcienu kustībai. Ar tehnoloģiju palīdzību būs iespējams fiksēt arī autotransportu, kas sliežu ceļu šķērsojis pie aizliedzošā sarkanā signāla.

No šīs nedēļas pakāpeniski dzelzceļu pārbrauktuvju centram tiks pieslēgta 17 apsargājamo dzelzceļa pārbrauktuvju vadība pagaidu ekspluatācijā. Turpmāk, izvērtējot jaunā pārbrauktuvju centra darbības efektivitāti, tiks plānota arī iespēja uz šo vadības centru pārslēgt arī citas apsargājamās pārbrauktuves, kuras šobrīd uzrauga staciju personāls.