Latest news

Izvēlne

VAS “Latvijas dzelzceļš” Strenčos izbūvējis divas jaunas dzelzceļa pārejas

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, šogad izbūvēja divas jaunas dzelzceļa pārejas Strenčos. Viena no dzelzceļa pārejām tagad savieno divas pilsētas daļas - Gaidu ielu ar Trikātas ielu, bet otra ir izbūvēta blakus dzelzceļa pārbrauktuvei uz Pulkveža Zemitāna ielas.

Uzklausot Strenču pilsētas iedzīvotāju ierosinājumus par dzelzceļa pāreju nepieciešamību, 2020.gadā toreizējā Strenču novada pašvaldība vērsās LDz ar ierosinājumu izbūvēt dzelzceļa pārejas. Pozitīvās sadarbības rezultātā, kuras laikā pašvaldība savā budžetā iekļāva līdzekļus tehnisko projektu izstrādei un pieeju izbūvei, bet LDz - gājēju pāreju klātnei, 2022.gadā tika uzsākta pāreju izbūve. Iedzīvotāju drošībai pārejas ir izgaismotas, kā arī ir izbūvēts apgaismojums līdz dzelzceļa stacijai.

Gada tumšajā laikā LDz aicina ikvienu sabiedrības locekli būt īpaši uzmanīgam dzelzceļa sliežu tuvumā un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, lai izvairītos no nelaimes. Ziemīgie laikapstākļi – tumsa un sniegs, tumšs apģērbs, šalles un cepures, kā arī ikdienas steiga mēdz traucēt saglabāt modrību un piesardzību.

Šī gada 12 mēnešos negadījumos uz un pie dzelzceļa sliedēm dzīvību ir zaudējuši jau 18 cilvēki, bet traumēti ir vēl trīs cilvēki. Teju visi nelaimes gadījumi notikuši pašu cietušo vai bojā gājušo neuzmanības vai pārgalvības dēļ.