Pagājušajā nedēļā VAS “Latvijas dzelzceļš” un Eiropas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju kopienas vadītājs apsprieda aktuālos Eiropas dzelzceļu jautājumus | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Pagājušajā nedēļā VAS “Latvijas dzelzceļš” un Eiropas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju kopienas vadītājs apsprieda aktuālos Eiropas dzelzceļu jautājumus

Piektdien, 16.septembrī VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs tikās ar  Eiropas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju kopienas (Community of European Railway and Infrastructure Companies (CER)) izpilddirektoru Alberto Mazzola, lai pārrunātu aktuālos Eiropas dzelzceļu jautājumus.

Tikšanās laikā tika apspriesti gan TEN-T regulas jaunie nosacījumi, gan ideja par Eiropas daudzgades plānu ātrvilcienu satiksmes paplašināšanai. Tāpat viens no aktuālajiem jautājumiem, kas tika pārrunāts tikšanās laikā, ir jaunie elektroenerģijas tarifi dažādās Eiropas valstīs un datu iesniegšana Eiropas Komisijai, lai varētu lūgt vienotu atbalstu dzelzceļa nozarei. Līdz šim dzelzceļa nozare netika iekļauta Eiropas Komisijas elektroenerģijas atbalsta programmās.

LDz pastāvīgi piedalās Eiropas Komisijas organizētajās Baltijas valstu – Polijas - Ukrainas sanāksmēs par graudu izvešanu caur Baltijas teritoriju un informē par esošajām iespējām un šķēršļiem veiksmīgai graudu pārvadāšanai, un arī tikšanās reizē ar CER izpilddirektoru A.Mazzolu  VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs M.Kleinbergs pārrunāja situāciju Ukrainā un tās ietekmi uz Ukrainas graudu pārvadājumiem.