Latest news

Izvēlne

24.maijā Liepājā norisināsies LDz civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksās mācības

Š.g. 24.maijā plkst. 11.30 VAS „Latvijas dzelzceļš” Liepājas dzelzceļa stacijas teritorijā rīkos civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksās mācības. Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības sistēmā iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai, veicot katastrofu seku likvidēšanas darbus, un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā uz publiskā dzelzceļa infrastruktūras. 

Šo mācību scenārijs paredz, ka Liepājas dzelzceļa stacijā cisternai rodas vairākas plaisas un pa tām izplūst un deg šķidrums ar asu smaku. VAS „Latvijas dzelzceļš” darbinieki kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējiem glābējiem veiks imitētās noplūdes ierobežošanu un likvidēšanu, ugunsgrēka dzēšanas darbus, kā arī cilvēku evakuāciju no bīstamās zonas.

Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksajās mācībās piedalīsies VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, SIA “LDZ CARGO”, SIA “LDZ apsardze”, Valsts vides dienesta un Valsts un pašvaldības policijas pārstāvji. 

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus neuztraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs Liepājas dzelzceļa stacijas teritorijā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem mācību norises vietas apkārtnē!