14 valstu dzelzceļnieki šonedēļ pulcējas Latvijā, lai vienotos par vilcienu maršrutu plāniem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

14 valstu dzelzceļnieki šonedēļ pulcējas Latvijā, lai vienotos par vilcienu maršrutu plāniem

Šonedēļ pirmo reizi Latvijā notiek Dzelzceļa transporta padomes pilnvaroto pārstāvju sanāksme, uz kuru pulcējušies 14 valstu  dzelzceļa administrāciju, dzelzceļa uzņēmumu un pārvadātāju pārstāvji, lai vienotos par vilcienu formēšanas, kā arī konteinervagonu formēšanas plānu sagatavošanu un vagonu plūsmas virzieniem.

Sanāksmes dalībnieku mērķis ir panākt vienošanos par iespējami izdevīgākajiem kravu pārvadājumu maršrutiem.

“Šajās ikgadējās sanāksmēs dzelzceļu uzņēmumi vienojas, pa kādiem maršrutiem vedīs kuras kravas. Tāpēc allaž norisinās daudz dažādu diskusiju, jo klienti vēlas iespējami efektīvāku pārvadājumu ar iespējami zemākām izmaksām un mazāku laika patēriņu, savukārt dzelzceļi rūpējas par savu interešu aizstāvēšanu. Tāpēc nozīmīgākais un grūtākais uzdevums ir panākt vienošanos, kas apmierinātu visus iesaistītos,” pastāstīja VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents tehniskās ekspluatācijas jautājumos Ēriks Šmuksts.

Gandrīz 200 lappušu sanāksmes vienošanās protokolu, kas noteiks vilcienu formēšanas nosacījumus nākamajam gadam, paredzēts parakstīt 3.jūnijā.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31