„Latvijas dzelzceļš” ar Valsts asinsdonoru centru aicina ziedot asinis | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

„Latvijas dzelzceļš” ar Valsts asinsdonoru centru aicina ziedot asinis

“Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šo piektdien, 24.aprīlī no plkst. 10:00 līdz 14:00 aicina uz ikmēneša donoru dienu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.

LDz un VADC noslēgtā sadarbības līguma ietvaros Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā donoru dienas rīko katra mēneša pēdējā piektdienā līdz pat jūlijam.

“Es nekad nebiju nodevis asinis. Bija mazliet bail – kā tas būs. Bet sajūtas baigi labās - viegla atbrīvota sajūta,” savā pieredzē dalās Intars Busulis, kuram izrādījusies reta un tāpēc pieprasīta asinsgrupa. “Pieredze ir baigi labā – visi smaida, baigi pozitīvā attieksme. Kādam šīs asinis ir nepieciešamas - tas ir arī iemesls, kāpēc es atnācu,” piebilst I.Busulis, kurš asinis nodeva iepriekšējā donoru dienā un aicina cilvēkus būt atsaucīgiem un šo piektdien atnākt uz Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju, lai pievienotos donoru kustībai.

VIDEO: Intars Busulis aicina ziedot asinis: https://www.youtube.com/watch?v=9noChgDyKPE&feature=youtu.be

Video HD kvalitātē pieejams šeit: http://failiem.lv/u/qqccfgm

 

“No vienas asins ziedošanas reizes var izglābt līdz pat trim dzīvībām, jo katra asins deva tiek dalīta 3 komponentos: plazmā, trombocītu – leikocītu masā un eritrocītu masā. Katrs no komponentiem var tikt izmantota kāda ārstniecības iestādes pacienta ārstēšanai vai tā dzīvības glābšanai. Tāpēc ļoti būtiski ir piedalīties donoru kustībā,” skaidro VADC donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece. “Kopā ar LDz  rīkotajās donoru dienās šogad savas asinis jau ir ziedojuši  92 donori – tātad kopā esam palīdzējuši līdz pat 276 cilvēkiem,” piebilst T.Kļaveniece.

 

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija cilvēku plūsmas ziņā ir viens no intensīvākajiem objektiem Latvijā, un nedēļā to apmeklē vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku. Valsts asinsdonoru centram pastāvīgi trūkst dažādu grupu asiņu, tādēļ regulāru donordienu rīkošana tik plaši apmeklētā vietā ļaus ievērojami papildināt asins krājumus.  Donoru dienas Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks katra mēneša pēdējā piektdienā, un donori laipni aicināti sekot norādēm stacijā uz bijušo uzgaidāmo zāli, kur būs ierīkots asins pieņemšanas punkts.

 

Ikviens aicināts ziedot asinis Rīgas Centrālās stacijas bijušajā uzgaidāmajā telpā no plkst.10.00 – 14.00:

  • 24.aprīlī;
  • 29.maijā;
  • 26.jūnijā;
  • 24.jūlijā.

 

Lai ziedotu asinis personai ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro, izziņu darba vietai par papildus brīvdienas piešķiršanu, donora apliecību un konfidenciālus analīžu rezultātus.

Vairāk informācijas var uzzināt zvanot uz donorcentra bezmaksas uzziņu tālruni: 80000003.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31