„Latvijas dzelzceļš” ar Valsts asinsdonoru centru aicina ziedot asinis | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

„Latvijas dzelzceļš” ar Valsts asinsdonoru centru aicina ziedot asinis

Piektdiena, 27 Marts, 2015

VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbības līguma ietvaros Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā rīko kārtējo donordienu, kurā kopā ar mūziķi Intaru Busuli un Latvijas Bobsleja izlases pārstāvjiem Uģi Žaļimu un Oskaru Ķibermani aicina ikvienu atsaukties un ziedot asinis.

 

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija cilvēku plūsmas ziņā ir viens no intensīvākajiem objektiem Latvijā, un nedēļā to apmeklē vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku. Valsts asinsdonoru centram pastāvīgi trūkst dažādu grupu asiņu, tādēļ regulāru donordienu rīkošana tik plaši apmeklētā vietā ļaus ievērojami papildināt asins krājumus.  Donoru dienas Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks katra mēneša pēdējā piektdienā, un donori laipni aicināti sekot norādēm stacijā uz bijušo uzgaidāmo zāli, kur būs ierīkots asins pieņemšanas punkts.

 

Ikviens aicināts ziedot asinis Rīgas Centrālās stacijas bijušajā uzgaidāmajā telpā no plkst.10.00 – 14.00:

  • 27.martā;
  • 24.aprīlī;
  • 29.maijā;
  • 26.jūnijā;
  • 24.jūlijā.

 

Lai ziedotu asinis personai ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro, izziņu darba vietai par papildus brīvdienas piešķiršanu, donora apliecību un konfidenciālus analīžu rezultātus.

 

Vairāk informācijas var uzzināt zvanot uz donorcentra bezmaksas uzziņu tālruni: 80000003.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31