“Latvijas dzelzceļa” intranets atzīts par vienu no desmit labākajiem pasaulē | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

“Latvijas dzelzceļa” intranets atzīts par vienu no desmit labākajiem pasaulē

ASV kompānija "Nielsen Norman Group" savā 17.ikgadējā intraneta risinājumu konkursā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) darbinieku iekštīklu ierindojusi starp desmit labākajiem uzņēmumu intranetiem pasaulē.

“Uzņēmuma iekšējā tīmekļa vietne ir veidota, domājot par lielo darbinieku skaitu un to atrašanos visā Latvijas teritorijā, – lai tā būtu ērti lietojama un sasniedzama ikvienam. Ņemts vērā arī faktors, ka uzņēmumā strādā darbinieki ar ļoti atšķirīgiem pienākumiem. Intranetu pozitīvi novērtējuši arī paši uzņēmuma darbinieki – 2016.gadā intranetu, tajā pieejamo informāciju un lietošanas ērtumu atzinīgi novērtējuši 75% LDz koncernā nodarbināto,” skaidro LDz Iekšējās komunikācijas daļas vadītājs Toms Kalnītis.

LDz jaunā intraneta izstrāde tika uzsākta 2014.gadā, un tā funkcionalitāte nepārtraukti tiek uzlabota, sekojot jaunākajām tendencēm informācijas tehnoloģiju jomā un ņemot vērā darbinieku ieteikumus. “Izstrādājot intraneta jauno versiju, mērķis bija nodrošināt, lai ikvienam uzņēmuma darbiniekam ir vienkārša un ērta piekļuve svarīgai ikdienas informācijai, piemēram, darbinieku kontaktinformācijai, dokumentiem un jaunākajām uzņēmuma ziņām. Būtiski bija uzlabot lietošanas ērtumu, padarīt saturu pārskatāmāku, kā arī paredzēt pašu darbinieku iesaistīšanu uzņēmuma ikdienas norisēs”, uzsver T.Kalnītis.

Projekta īstenošanas rezultātā tika izveidota iekšējās informācijas vietne ar to dublējošo darbinieku portālu, kurā pieejams plašs saturs par uzņēmuma darbību un iekšējiem procesiem, ir viegli pieejamas un ērti aplūkojamas foto un video galerijas, kā arī ikviens var pievienot savu komentāru un ziņot par aktualitātēm, piedalīties balsojumos un aizpildīt ar pienākumu pildīšanu saistītos dokumentus. Intraneta dizains nodrošina vienkāršu un ērtu navigāciju, savukārt darbinieku portāla funkcionalitāte nodrošina, ka intranetam var piekļūt no jebkuras ierīces un jebkuras vietas pasaulē.

"VAS "Latvijas dzelzceļš" intranets neatkarīgi no ierīces, kurā tas tiek aplūkots, visus tā lietotājus nodrošina ar vienlīdzīgu informāciju. Responsīvajā tīmekļa vietnē ir integrētas dažādas sistēmas, kas intranetu padara par vietni, kurā darbinieki var ērti atrast visu nepieciešamo informāciju savam ikdienas darbam," uzsver "Nielsen Norman Group" direktors Jakobs Nīlsens.

Intraneta risinājumu pēc LDz pasūtījuma izstrādāja SIA "Wunder Latvia". “Kopā ar "Latvijas dzelzceļu" īstenojam vairākus projektus, taču intranets ir līdz šim apjomīgākais sadarbības projekts,” stāsta "Wunder Latvia" vadītājs Ernests Gabrāns. "Intranetu - gluži kā dzelzceļu - vienā dienā neuzbūvēsi, tas ir vērienīgs projekts, kas prasa lielu darbu un lielu uzticību kā no klienta, tā izpildītāja puses. Konkrēts un pārdomāts mērķis, skaidri darba uzdevumi, kā arī atvērta un operatīva komunikācija noteikti ir šī projekta panākumu atslēga. Liels gandarījums ir par to, ka šis projekts ir saņēmis atzinību arī pasaules mērogā. Par novērtējuma nozīmīgumu liecina arī tas, ka laureātu sarakstā šo gadu laikā ir iekļuvušas starptautiski zināmas kompānijas, piemēram, IBM "Adobe", "Vodafone" un "Microsoft Corporation",” uzsver E. Gabrāns.

Projekts ir komplicēts, jo LDz intranets ir integrēts ar citām LDz sistēmām un piedāvā lietotājam daudzpusīgu, dažādu autoru sagatavotu informāciju, kas darbiniekiem ir būtiska vai var būt noderīga ikdienas darbā, raksturo LDz IT projektu daļas vadītājs Jurģis Gaigals. Vienlaikus bija jānodrošina līdzšinējo datu migrācija uz jauno intraneta versiju, kā arī jārada jaunas funkcijas. "Jāuzteic LDz iesaistīto darbinieku atsaucība un operatīvā iesaistīšanās jautājumu risināšanā. Tas vēlreiz apliecina, ka vieni mēs nekad nespēsim sasniegt tik augstus rezultātus, kā strādājot kopā," atzīst J.Gaigals.

Seši no desmit labākajiem intranetiem kompānijas "Nielsen Norman Group" vērtējumā ir Ziemeļamerikas kompānijām - četri ASV un divi Kanādā, trīs ir Eiropas kompānijām, bet viens – Jaunzēlandē strādājošam uzņēmumam.

ASV Silīcija ielejā dibinātā kompānija "Nielsen Norman Group" kopš 1998.gada ir vadošais uzņēmums, kas atspoguļo lietotāju pieredzi informācijas tehnoloģiju jomā un konsultē klientus, lai uzlabotu un pilnībā realizētu uzņēmumu mājaslapu, intranetu, aplikāciju un produktu potenciālu. Starp kompānijas klientiem ir "Hewlett-Packard", "Intel", "Oracle", "Adobe", "Microsoft", "Samsung" un citi pasaulē zināmi uzņēmumi, kas darbojas informācijas tehnoloģiju, komunikācijas, e-komercijas un finanšu pakalpojumu jomā.

Saite uz Nielsen Norman grupas preses paziņojumu:

https://www.nngroup.com/news/item/2017-intranet-design-awards/

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31