Latest news

Izvēlne

“Latvijas dzelzceļš” uzsāk būvdarbus Olainē

Otrdiena, 28 Jūlijs, 2015

Latvijas dzelzceļš (LDz) 28.jūlijā sāks būvdarbus Olaines stacijā, turpinot vērienīgo dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu.

Lai nodrošinātu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena būvdarbu laikā, otrdien, 28.jūlijā Olainē tiks mainīta vilciena apstāšanās vieta un pasažieru iekāpšana-izkāpšana. Par pagaidu platformu tiks aprīkota esošā salu platforma. LDz aicina uzturēties tikai vietās, kur tas ir atļauts un sekot norādēm.

Projekta ietvaros Olainē izbūvēs jaunu malu platformu stacijas ēkas pusē, platformu galos tiks ierīkotas gājēju pārejas, kas būs savienotas ar esošajiem gājēju celiņiem. Pasažieriem būs pieejamas jaunas nojumes, labierīcības, tiks uzstādīts jauns apgaismojums, apziņošanas sistēma ar informatīviem tablo, kā arī ierīkotas drošības barjeras un žogs starp sliežu ceļiem.

Lai paspētu pabeigt projektus laikā un mazāk traucētu vilcienu kustībai, darbi notiks gan brīvdienās, gan nakts stundās. Tāpēc LDz aicina iedzīvotājus un pasažierus izturēties ar izpratni pret iespējamām ar būvniecības darbiem saistītām neērtībām.

Modernizācijas darbu laikā maksimāli tiks saglabāts esošais vilcienu kustības grafiks, un tikai atsevišķos gadījumos iespējamas nelielas izmaiņas vilcienu kustībā, par ko pasažieri iepriekš tiks informēti  - informācija par izmaiņām būs pieejama gan stacijās un vilcienos, gan a/s “Pasažieru vilciens” mājas lapā, kā arī pa dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181.

Infrastruktūras modernizācija nodrošinās ērtāku piekļuvi stacijas ēkām, kā arī atvieglos iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena gan pasažieriem ar īpašām vajadzībām, gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, senioriem un citiem sabiedriskā transporta pasažieriem.

Projektētājs un būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība „RBSSKALS Būvsabiedrība un Leonhard Weiss RTE”. Pasažieru apziņošanas sistēmu un videonovērošanu ierīkos  SIA „Komerccentrs Dati grupa”  Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija pilnā apmērā tiek finansēta no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.