“Latvijas dzelzceļš” atklāj atjaunoto Cēsu staciju | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

“Latvijas dzelzceļš” atklāj atjaunoto Cēsu staciju

10.jūnijā “Latvijas dzelzceļš” (LDz) kopā ar Cēsu domi atklāja atjaunoto Cēsu dzelzceļa staciju, kas, apvienota ar autoostu un kļuvusi par vienotu transporta mezglu. 

Stacijas telpās būs pieejamas arī “Latvijas pasta” nodaļa, “Narvessen” kiosks, kā arī Cēsu autoosta un tūrisma informācijas centrs.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss: „Rekonstruētā Cēsu dzelzceļa stacijas ēka, cieši sadarbojoties „Latvijas Dzelzceļš” un Cēsu novada domei, ir pārtapusi par daudzfunkcionālu pasažieru pārvadājumu mezglu vilcienu un  autobusu pasažieriem. Tādējādi  pasažieriem radītas iespējas vienuviet izmantot abu sabiedriskā transporta  sniegtos pakalpojumus. Šādā veidā apvienots transporta mezgls ir modelis uz kuru nepieciešams virzīties, lai veidotu vienotu un sevi papildinošu sabiedriskā transporta sistēmu Latvijā, kurā efektīvi sadarbojas dzelzceļš un autobusi, nodrošinot kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus.”

“LDz ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar vairākām pašvaldībām dzelzceļa staciju modernizēšanā, un atjaunotā Cēsu stacija ir ļoti veiksmīgs šādas sadarbības piemērs. Esam gandarīti, ka kopā ar pašvaldību varam izveidot tik veiksmīgu transporta, tūrisma un citu pakalpojumu risinājumu sabiedrībai,” pauž LDz prezidents Uģis Magonis.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs: “Stacija ir pilsētas vārti – pirmais iespaids par Cēsīm daudziem pilsētas viesiem, tāpēc esam gandarīti, ka nu ikvienam būs pieejamas ne tikai funkcionālas un skaistas telpas, bet stacija kļūs arī par aktīvu pakalpojumu centru. Turklāt atjaunotā stacijas ēka lieliski papildinās jaunizveidoto Cēsis-Rīga-Cēsis ekspresreisu, tādējādi nostiprinot dzelzceļu kā ērtu pārvietošanās veidu reģionā. Esam gandarīti par sadarbību ar “Latvijas dzelzceļu”. Pateicoties tai, esam ieguvuši skaistu, drošu un ērtu pilsētai nozīmīgu objektu.”

Stacijas  ir ēkā atjaunota uzgaidāmā zāle, nokrāsotas telpu sienas, atjaunoti griesti, veikta grīdās seguma nomaiņa, uzstādīti jauni apgaismes ķermeņi, nomainīti logi un durvis. Sienas krāsotas baltā krāsā, panākot plašas un mājīgas telpas, kā arī uzstādīti apkures radiatori, kas nodrošinās siltumu stacijas ēkā aukstajā periodā. Ēkā izbūvētas tualetes.Dzelzceļa stacija un peroni būs pielāgoti ērtai lietošanai ik vienam pasažierim, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pie stacijas ēkas perona pusē uzstādīts jauns pulkstenis, kas automātiski uzstādīs laiku atbilstoši satelītpulksteņa rādījumam.

Cēsu dzelzceļa stacija Stacijas laukumā 1 būvēta 1946.gadā. Pagājušā gadā pēc  VAS “Latvijas dzelzceļš” pasūtījuma tika uzsākts tehniskais projekts par Cēsu dzelzceļa stacijas rekonstrukciju. 

Galerijas (1)

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31