Latest news

Izvēlne

Šodien Rīgas Centrālajā stacijā atzīmē Dzelzceļam Latvijā 155

12. septembrī, atzīmējot 155. gadadienu kopš Latvijā atklāta pirmā dzelzceļa līnija, ikviens interesents ir laipni gaidīts īpašajos pasākumos, kas visas dienas garumā noritēs Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Par godu šim vēsturiskajam notikumam “Latvijas pasts” izdos īpašu pastmarku, notiks bērnu grāmatas “Dzelzceļš un vilcieni” prezentācija, kā arī varēs vērot dzelzceļnieku tērpu parādi.

 

Pasākumu programma

13:00 “Dzelzceļam Latvijā 155” veltītās pastmarkas prezentācija

Par godu šim notikumam “Latvijas Pasts” laidīs apgrozībā jaunu marku, kurā attēlota Krustpils stacija, kas bija viena no vēsturiski nozīmīgākajām stacijām jaunatklātajā dzelzceļa līnijā Rīga- Daugavpils. Mākslinieka Ģirta Grīvas veidotajā pastmarkā redzamo skatu 1898. gadā caur fotoobjektīvu iemūžinājis Jelgavas fotogrāfs Ādams Ferģis. Markā būs attēlota gan Krustpils iespaidīgā stacijas ēka, gan stacijas daudzskaitlīgais personāls un arī neatņemama 19. gadsimta dzelzceļa sastāvdaļa – tvaika lokomotīve.

8:00-20:00 “Latvijas Pasta” Origo nodaļā notiks jaunās markas pirmās dienas zīmogošana.

“Latvijas dzelzceļš” sadarbībā ar “Latvijas Pastu” piedāvās ikvienam interesentam unikālu iespēju bez maksas nosūtīt īpašo jubilejas kartīti kādam sev tuvam un mīļam cilvēkam.

Svinīgajā pastmarkas prezentācijā piedalīsies Satiksmes ministrs Uldis Augulis, VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš un VAS “Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

 

15:00 Bērnu grāmatas “Dzelzceļš un vilcieni” atvēršanas svētki

Grāmatas autors režisors un žurnālists Pauls Timrots un māksliniece ilustratore Gundega Muzikante ar bagātīgām un krāsainām ilustrācijām, interesantiem faktiem un aizraujošiem stāstiem ikvienam palīdzēs labāk iepazīt dzelzceļa vēsturi, ikdienu, tehnikas un sliežu ceļu uzbūvi kā arī daudz ko citu. Bērnu grāmata “Dzelzceļš un vilcieni” būs lielisks ceļvedis lieliem un maziem plašajā dzelzceļa pasaulē un būs arī pirmais šāda žanra izdevums bērnu auditorijai latviešu valodā. Izdevniecības “Zvaigzne ABC” stendā klātesošajiem būs iespēja iegādāties jauno grāmatu, kā arī saņemt tās autora Paula Timrota autogrāfu.

 

16:00 –17:00 ekskursija pa starptautisko vilcienu jaunajiem vagoniem

Uz 2.perona 1.ceļa būs iespēja no iekšpuses aplūkot starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem izmantotos jaunos vagonus, kā arī iegādāties un iedzert tēju vai kafiju restorānvagonā

 

17:30 dzelzceļnieku tērpu parāde

Pasākumu programmu noslēgs unikāla tērpu parāde, kuras laikā būs iespēja aplūkot vairāk nekā 30 dažādus vēsturiskus dzelzceļnieku formas tērpus, sākot no cara laikiem un beidzot ar mūsdienām. Turklāt modeļu lomā iejutīsies paši dzelzceļa darbinieki.

 

Dzelzceļam Latvijā – 155

Šogad, tieši 12.septembrī, aprit 155 gadi, kopš Latvijas teritorijā atklāja pirmo dzelzceļa līniju, kas savienoja Rīgu ar Daugavpili (tolaik Dinaburgu).

Visa gada garumā notika dažādi pasākumi, kuros ikviens apmeklētājs varēja uzzināt interesantākos faktus par dzelzceļa nozares attīstību Latvijā no pirmsākumiem, līdz pat mūsdienām, un ne tikai.

Maijā ļoti lielu sabiedrības uzmanību izpelnījās dzelzceļa transporta līdzekļu parāde, kas 2 dienu laikā paviesojās vēsturiskās dzelzceļa līnijas nozīmīgākajās stacijās – Rīgā, Krustpilī un Daugavpilī. Muzeju nakts ietvaros Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā pulcējās tūkstoši interesentu, lai apskatītu dzelzceļnieku tērpu parādi, kur modeļu lomā iejutās paši dzelzceļa darbinieki. Arī 12.septembrī ikvienam būs iespēja vēlreiz izbaudīt šo interesanto skati.

Lai atzīmētu šo vēsturisko notikumu, “Latvijas dzelzceļš” izstrādāja arī aizraujošu aplikāciju “Dzelzceļa spēle. Toreiz un tagad”, ar kuras palīdzību 155 vietās visā Latvijā vēl līdz septembra beigām iespējams izveidot interesantas fotokolāžas, kurā savienota pagātne ar tagadni.

 

VIDEO

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31