Latest news

Izvēlne

Ķīnā prezentē un piedāvā Latvijas tranzīta iespējas, modernus loģistikas risinājumus, prognozējamību un drošību

Latvija ierindojas starp pirmrindniekiem vairākās jomās: gan aviācijā, gan dzelzceļa pārvadājumos, gan loģistikas pakalpojumu sniegšanā, tā  19.jūnijā Ķīnā, uzstājoties starptautiskā konferencē  “Pasaules transporta konvencija” (WTC – World Transport Convention), uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka transporta sektora attīstība ir viena no Latvijas prioritātēm un  vistiešākajā veidā veicina Latvijas ekonomikas izaugsmi. U. Augulis pauda pārliecību, ka mūsu valstī attīstās droši, videi draudzīgi un ilgtspējīgi multimodālā transporta pakalpojumi, lai nākotnē cilvēki un kravas varētu pārvietoties efektīvāk un veiktu arvien lielākus attālumus.

Iepazīstinot ar Latvijas piedāvājumu un iespējām transporta jomā, ministrs iezīmēja perspektīvas, ko sniegs Rail Baltica projekta īstenošana. Tā paredz integrēt Baltijas valstu dzelzceļa tīklu Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa sistēmā, paverot jaunus apvāršņus nozares attīstībā. 

Tāpat U. Augulis norādīja uz Latvijas pieredzi specializēto konteinervilcienu reisu organizēšanā, kas jau no 2003.gada veic regulārus pārvadājumus uz Krieviju un citām NVS valstīm. Ministrs uzskata, ka šis darbs ir jāturpina un kopā ar partneriem jāstrādā pie jaunu maršrutu izveides, tai skaitā no un uz Ķīnu, kā arī citām valstīm.

“Šobrīd pamatoti un ar lepnumu pozicionējam sevi kā aktīvu Eirāzijas piegāžu ķēžu dalībnieku, kas ir gatavs nodrošināt modernus loģistikas risinājumus un maksimālu prognozējamību un drošību”, norādīja U.Augulis.

Šobrīd visā pasaulē transporta nozarē tiek novērots gan pasažieru, gan kravu pakalpojumu pieaugums, tomēr tas nes sev līdzi jaunus pārbaudījumus. Ministrs norādīja, ka būs jārod risinājumi tādām problēmām kā:  transporta radīto emisiju samazināšana, pārvadājumu drošības saglabāšana, pieaugošo apdraudējumu risku novēršana un cilvēka dzīvības pasargāšana.

Konferencē U. Augulis aicināja valstu pārstāvjus un augstās amatpersonas izmantot iespēju iepazīt Latvijas iespējas transporta, loģistikas un aviācijas jomā un personīgi tikties ar Latvijas ostu, dzelzceļa un aviācijas uzņēmumu vadītājiem.

Konferences ietvaros organizētajā kontaktbiržā Latvijas transporta nozares uzņēmēji prezentēja savus uzņēmumus un sadarbības iespējas Ķīnas transporta nozares amatpersonām un uzņēmējiem no "Beijing North Star Events Group Co, Ltd.", "Chengdu Municipal Ports and Logistics Office", "Chengdu Municipal Bureau of Exposition". 

Čengdu ir nozīmīgākais aviācijas un dzelzceļa mezgls dienvidrietumu Ķīnā, kas izrāda interesi ar Latviju stiprināt sadarbību dzelzceļa kravu un aviācijas jomā. 

Čengdu pašvaldības Ostu un loģistikas biroja direktora vietnieks Žangs Či (Zhang Chi) izteica cerību, ka sadarbībā ar Latviju varētu tikt nodrošināta preču plūsma Eirāzijas kontinentā uz Austrumu un Ziemeļeiropas valstīm.  Tāpat Čengdu puse aicināja stiprināt sadarbību aviācijas jomā gan lidostu sadarbībā, gan tiešo reisu attīstībā.

Savukārt Sans Dongfans (Sun Dongfan),  Beijing North Star Events Group priekšsēdētājs prezentēja savu ilggadējo pieredzi starptautiska mēroga izstāžu organizēšanā un aicināja Latvijas uzņēmējus piedalīties 2018.gada starptautiskajā piegāžu ķēžu un viedās loģistikas Expo, kas šī gada novembrī notiks Čengdu.

 

Kā ziņots, satiksmes ministru darba vizītē Ķīnā no 16. līdz 22.jūnijam pavada Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Ozoliņš, kā arī SM Starptautisko sadarbības projektu koordinācijas departamenta direktore Elīna Luca-Ratfeldere, ministrijas nozares padomnieks Latvijas vēstniecībā Pekinā Helmuts Kols, kā arī “VAS Latvijas Dzelzceļš”,  Rīgas Brīvostas, Ventspils Brīvostas, VAS “Starptautiskā lidosta Rīga”, “Nacionālais konteineru termināls” un “Rīgas Universālais Terminālis”  vadības pārstāvji.

Satiksmes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028390,

e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31