Ēnu dienā jaunieši pārliecinās, ka LDz nav neinteresantu profesiju | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Ēnu dienā jaunieši pārliecinās, ka LDz nav neinteresantu profesiju

14. februārī koncerns “Latvijas dzelzceļš” Ēnu dienas ietvaros uzņēma 1.-12. klašu skolēnus, lai bērniem un jauniešiem dotu iespēju iepazīt dažādu dzelzceļa darbinieku profesiju ikdienu, kā arī izprast to specifiku.

Šogad tika “ēnoti” gan direktori, gan struktūrvienību vadītāji, kā arī inženieri, mehāniķi un instruktori. Un kā ierasts, Ēnu dienas dalībnieki praksē pārliecinājās par to, ka „Latvijas dzelzceļā” nav neinteresantu profesiju. To, ka tas patiešām tā ir, skolēni atzina gan pašiem “ēnojamajiem” darbiniekiem, gan nelielā sapulcē dienas noslēgumā.

Sapulces laikā visjaunākajam pasākuma dalībniekam - 1.klases skolēnam Paulam, bija daudz ko pavēstīt par Ēnu dienā piedzīvoto. Viņš “ēnoja” VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) Ceļu distances Rīgas reģiona galveno mehāniķi Aigaru Balamu, kopā apmeklējot gan ugunsdrošības un glābšanas vienības tehnikas novietni, gan Šķirotavas nodaļas mehāniskās darbnīcas. Kā jau pienākas, sarežģītā tehnika kopējiem spēkiem tika iedarbināta, pārbaudot tās darbderīgumu. Par to detalizētu atskaiti Pauls sniedza ne tikai Ēnu dienas kuratorei Antonijai Kokinai, bet arī visiem pārējiem sapulcē klātesošajiem, tostarp, mammai, kura bija atnākusi, lai mazo ēnotāju aizvestu mājās.

Plašus un emocionālus komentārus sapulcē sniedza arī 4. klases skolēns Kaspars, kura aizraušanās ir dzelzceļa modelēšana. Viņš “ēnoja” LDz Vagonu apkopes distances Šķirotavas Vagonu tehniskās apskates punkta instruktoru Andreju Viļumu, iegūstot daudz jaunu un interesantu atziņu.

Savukārt 5. klases audzēknis Jurģis kopā ar SIA “LDZ Apsardze” Rīgas apsardzes grupas vadītāju Edgaru Popovu apguva apsardzes darbinieka profesijas nianses, sev uzzinot ne vienu vien jaunu un pārsteidzošu faktu.

Aizraujoši par piedzīvoto atmiņās dalījās 8. un 9. klases audzēkņi Ernests un Jūlija. Viņi darba dienu pavadīja kopā ar SIA “LDZ CARGO” Šķirotavas kravu termināla vadītāja vietnieku Vadimu Zeņakinu, iepazīstot stacijas darba plašo specifiku.

Ātri darba diena bija paskrējusi arī LDz Informācijas tehnoloģiju centra Lietotāju atbalsta daļas vadītājai Ilonai Taradeiko kopā ar savu “ēnu” – Teteles pamatskolas 8. klases audzēkni Vladislavu.

LDz Signalizācijas un sakaru distances vadītāju Sergeju Beliju teju visu darba dienu pavadīja “ēna” – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 8. klases skolēns Edgars. Kā noprotams, priekšnieka amata pienākumi galvenokārt saistīti ar darbu kabinetā, tomēr tieši 14. februārī S.Belijam bija paredzēta vizīte Vilcienu kustības vadības centrā, kur Edgaram tika dota iespēja novērot kā ikdienā tiek nodrošināta vilcienu kustības operatīvā vadība svarīgākajās dzelzceļa līnijās.

Savukārt LDz Signalizācijas un sakaru distances Mehanizētā šķirošanas uzkalna elektrotehnisko iekārtu MPC, MPDC inženieris Aleksejs Vasiļjevs savus ikdienas darbus veica veselu divu un ļoti nopietnu “ēnu”, 11. klases puišu pavadībā. Kā vēlāk noskaidrojās, gan Aizkraukles novada vidusskolas skolnieks Roberts, gan Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas audzēknis Aigars pavisam nopietni apsver savu nākotni saistīt ar inženierzinātni, tāpēc tieši visaptverošas informācijas iegūšana par inženiera darbu bija viņu abu mērķis. Šo uzstādījumu viņi Ēnu dienā arī realizēja, apgalvojot, ka tas viennozīmīgi palīdzēs izvēlēties savu nākotnes profesiju.

Arī konkrēti nākotnes nodomi noteikuši Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 12. klases audzēknes Elīnas izvēli “ēnot” LDz Juridisko un administratīvo lietu direktori Vēsmu Upīti. Pati Elīna uzsvēra, ka tā bijusi veiksmīga ideja, kas nostiprinājusi pārliecību par savu izvēli – apgūst jurista profesiju ar specializāciju uzņēmumu apkalpošanā.

Kā sapulcē atzina LDz prezidents Edvīns Bērziņš un LDz personāla direktore Lolita Smiltniece, visi Ēnu dienas dalībnieki viennozīmīgi tiks atkal gaidīti ciemos uzņēmumā. Ne vien kā “ēnas”, bet galvenokārt jau kā pastāvīgi darbinieki.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30