Uzbekistānas dzelzceļš pauž interesi ciešākai sadarbībai ar Latviju | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Uzbekistānas dzelzceļš pauž interesi ciešākai sadarbībai ar Latviju

Pagājušās nedēļas nogalē VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš pēc Uzbekistānas premjerministra ielūguma piedalījās starptautiskā konferencē “Centrālā Āzija transporta koridoru sistēmā”, kas norisinājās Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā.

Konferences ietvaros Latvijas vārds izskanēja vairākkārt – mūsu valsts dzelzceļa infrastruktūru un ostas savās prezentācijās demonstrēja ne tikai LDz prezidents, bet arī Ķīnas un Kazahstānas dzelzceļu pārstāvji. Savukārt Uzbekistānas dzelzceļš pēc E.Bērziņa uzstāšanās izrādīja interesi attīstīt ciešāku sadarbību ar Latviju pārvadājumu, ritošā sastāva un nozares izglītības jomā.

Uzbekistānas kolēģi iepazīstināja ar savām iecerēm konteinerpārvadājumu attīstības jomā, izrādot ieinteresētību izmantot tieši Latvijas tranzītkoridora iespējas. Vienlaikus šādu tālu distanču pārvadājumos būtiska ir efektīva ritošā sastāva apkope un operatīvi remontdarbi, kur LDz prezidents piedāvāja sadarbību ar uzņēmuma meitassabiedrību “LDz ritošā sastāva serviss”. Tāpat Uzbekistānas kolēģi izrādīja interesi par abu valstu sadarbību loģistikas izglītībā, sekmējot Latvijas vieslektoru darbību Uzbekistānas augstskolās un savas valsts studentu apmaiņas izglītības un stažēšanās iespējas Latvijā.

Plānots, ka oktobrī Uzbekistānas dzelzceļa pārstāvji apmeklēs Rīgu, lai pārrunātu konkrētākus sadarbības soļus.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31