Uz LDz konferenci “Globālās transporta kustības vīzija” Rīgā ieradīsies viens no pasaules TOP 100 domātājiem Pols Koljērs | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Uz LDz konferenci “Globālās transporta kustības vīzija” Rīgā ieradīsies viens no pasaules TOP 100 domātājiem Pols Koljērs

Trešdiena, 16 Septembris, 2015

Šonedēļ, 17. septembrī uz VAS “Latvijas dzelzceļš” konferenci “Globālās transporta kustības vīzija. Pasaules un reģionālās ekonomikas izaugsme” ieradīsies viens no pasaules TOP 100 domātājiem,  Oksfordas universitātes profesors un Starptautiskā Valūtas fonda padomnieks  Pols Koljērs (Paul Collier), lai runātu par starptautisko un reģionālo ekonomisko attīstību un transporta savienojamību kā labklājības pamatu.

P.Koljērs ir viens no pasaules vadošajiem ekspertiem attiecībā uz jaunattīstības tirgiem un nabadzīgo valstu finanšu iespējām, viņš konsultē Pasaules Banku, kā arī Lielbritānijas valdību, ir vairāku grāmatu autors.

Tāpat konferencē par infrastruktūras un transporta nozīmīgumu reģiona attīstības un konkurētspējas kontekstā uzstāsies Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā Ekonomikas departamenta vadītājs Mortens Hansens (Morten Hansen), bet Ķīnas dzelzceļa būvniecības starptautiskā uzņēmuma Eirāzijas biznesa departamenta mārketinga direktors  Čai Čangfengs (Chai Changfeng) dalīsies pieredzē par savas valsts vērienīgajiem infrastruktūras attīstības plāniem un to ietekmi uz ekonomisko izaugsmi, savukārt, Briseles lobistu kompānijas “cabinet DN” valdes priekšsēdētājs Ivans Hodačs (Ivan Hodač), kuru laikraksts The Financial Times minējis kā vienu  no ietekmīgākajām personībām Briseles politiskajās aprindās,  referēs par ES transporta pamattīkla attīstības  ietekmi uz Eiropas ekonomisko izaugsmi un labklājību.

LDz starptautisko konferenci organizē ar mērķi rosināt diskusiju par transporta nozares un stratēģiskās infrastruktūras ilgtermiņa attīstību.

“Transporta nozare ir svarīgs Latvijas ekonomikas balsts, kas valstij ģenerē būtisku ienākumu daļu. Tieši tāpēc Latvijas dzelzceļš jau otro gadu organizē šo konferenci un pulcē nozares profesionāļus, lai rosinātu ideju un domu apmaiņu par transporta nozares un stratēģiskās infrastruktūras ilgtermiņa attīstību. Mums kā Latvijas lielākajam uzņēmumam un transporta nozares flagmanim svarīgi ir ne tikai labi darīt savu ikdienas darbu, bet pat pienākums dot intelektuālu pienesumu nozares ilgtermiņa attīstībai, un šāda konference ir laba platforma ideju un domu apmaiņai,” norāda VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aivars Strakšas.

Ikvienam interesentam 17.septembrī no plkst. 13:30 līdz 17:00 būs iespēja konferencei sekot tiešraidē  http://www.ldz.lv/lv/tiesraide,  www.tvnet.lv vai straume.lmt.lv.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31