Slam dunk meistars Kristaps Dārgais stāsta par eksakto zinātņu nepieciešamību sportā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Slam dunk meistars Kristaps Dārgais stāsta par eksakto zinātņu nepieciešamību sportā

Šonedēļ Ogres 1.vidusskolā viesojās viens no pasaules labākajiem Slam dunk meistariem Kristaps Dārgais, kurš stāstīja par eksakto zinātņu nepieciešamību sportā. Viesošanās skolā norisinājās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) “KonkurētSPĒJĪGS” sarunu laikā.

Lai veicinātu skolēnu interesi padziļināti apgūt STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) jeb eksaktos priekšmetus, LDz organizē klātienes tikšanās skolās visos Latvijas reģionos. 15.oktobrī “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas norisinājās Ogres 1.vidusskolā.

Pasākumā ar projektu iepazīstināja tā veidotāji – LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa un nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule. Ogres 1.vidusskolā viesojās arī viens no pasaules labākajiem Slam dunk meistariem Kristaps Dārgais, kurš atklāja, kādi fizikas likumi palīdz veiksmīgi realizēt dankus. Tāpat pasākuma laikā skolēniem tika rādīti aizraujoši eksperimenti STEaMup laboratorijā.

Basketbolists un slam dunk meistars Kristaps Dārgais atklāj; “Lai veiksmīgi realizētu danku jeb triku, darbojas vairāki fizikas likumi, piemēram, ieskriešanās ātrums, atspēriens, inerce, gravitācija un citi spēki. Visi no iepriekš minētajiem ir ļoti svarīgi, un, ja kaut viena darbība no minētajām neizdodas kā plānots, pastāv risks, ka danks neizdosies. Tāpēc ir svarīgi mācīties eksaktos priekšmetus skolā, jo ar tiem cieši saistīts ir arī sports, un ar sportu nodarbojas ikviens no mums”.

LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa iepazīstināja skolēnus ar mājas lapu, kas ir palīgs ne tikai skolēniem, bet arī vecākiem un skolotājiem, un uzsvēra: “Nereti skolēniem STEM priekšmetu apgūšana sagādā grūtības. Iemesli ir dažādi – varbūt trūkst intereses, motivācijas, kā arī neredz saikni un nesaprot, kur varēs pielietot iegūtās zināšanas. Tas nozīmē, ka mācību procesam jāpieiet no citas puses. Mājas lapā www.steamup.lv ir pieejama informācija par to, kāpēc jāapgūst STEM priekšmeti un kādās profesijās var tos pielietot.”

Pasākuma izskaņā skolēniem tika demonstrēti aizraujoši eksperimenti STEaMup laboratorijā, kurus vadīja LU Fizikas institūta zinātnieks Arvīds Viesturs Vimba.

LDz sadarbībā ar nodibinājumu „Iespējamā misija” šī gada pavasarī prezentēja projektu „Latvijas Dzinējspēks”, kura ietvaros radīta mājas lapa – www.steamup.lv, kas ir kā palīgs skolēniem, kā arī viņu vecākiem un skolotājiem eksakto mācību priekšmetu un dabas zinību apgūšanā.

Projekts ir izstrādāts, lai veicinātu skolēnu izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) plašo pielietojamību un lai iedvesmotu un motivētu apgūt šos priekšmetus. Projekta ietvaros skolēni, vecāki un skolotāji no jauna tiek iepazīstināti ar eksaktajiem priekšmetiem, atklājot, ka STEM apgūšana neaprobežojas tikai ar ierastajām skolas mācību grāmatām, līdz ar to padarot mācīšanos daudzpusīgāku.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31