Rīgā šonedēļ tiekas 18 valstu dzelzceļu vadītāji | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Rīgā šonedēļ tiekas 18 valstu dzelzceļu vadītāji

Rīgā šonedēļ notiks Sadraudzības dalībvalstu Dzelzceļa transporta padomes sēde, kurā tiksies dzelzceļu uzņēmumu vadītāji no 18 valstīm, tostarp Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Irānas un citām valstīm. Padomes sēde Rīgā notiek 19. un 20.oktobrī, un tās laikā plānots apspriest ar starptautiskajiem pasažieru un kravu pārvadājumiem, to organizēšanu, tarifiem un citām būtiskām tēmām saistītus jautājumus.

Lai piedalītos padomes sēdē, Rīgā ieradīsies dzelzceļu vadītāji un eksperti no valstīm, kurās ir 1520 mm sliežu platuma dzelzceļa infrastruktūra un līdz ar to kopīgi risināmi attīstības jautājumi. Aptuveni 200 sēdes dalībnieku vidū būs arī Latvijai nozīmīgāko partnervalstu dzelzceļu vadītāji, tostarp Krievijas dzelzceļa prezidents Oļegs Belozerovs, Baltkrievijas dzelzceļa priekšnieks Vladimirs Morozovs, kā arī Kazahstānas dzelzceļa prezidents Kanats Alpisbajevs.

VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš: „Transporta un loģistikas nozares konkurētspējas stūrakmens ir sekmīga starptautiskā sadarbība, un tās veicināšana ir viens no Dzelzceļa transporta padomes pamatuzdevumiem. Ikgadēji notiekošās padomes sēdes ir veiksmīgs formāts, lai savstarpēji izrunātu aktuālos jautājumus un vienotos par turpmāko sadarbību. Savukārt, raugoties no Latvijas viedokļa, būtiski, ka esošajos tirgus apstākļos sanāksme norisinās Rīgā un mums ir iespēja ne tikai pārrunāt padomes ietvaros būtiskus jautājumus, bet arī klātienē tikties ar visu nozīmīgāko partnervalstu kolēģiem, lai pārrunātu kopējos attīstības virzienus.”

Dzelzceļa transporta padome dibināta 1992.gada martā, lai koordinētu starptautisko pārvadājumu attīstību pa dzelzceļu 1520 mm sliežu platuma valstīs un sekmētu starptautisko sadarbību transporta jomā. Rīgā norisināsies padomes 67. sēde, un tās laikā dalībvalstu pārstāvji spriedīs par dzelzceļa infrastruktūras un starptautisko pārvadājumu politiku 2018.gadā, kā arī par jauno pasažieru un starptautisko konteinervilcienu kursēšanas grafiku, kam jāstājas spēkā šī gada 10.decembrī. Jāpiebilst, ka Latvijā Dzelzceļa transporta padomes sēde pēdējoreiz norisinājusies 2010.gadā.

Mediju pārstāvji, kuri vēlas būt klāt protokola parakstīšanas brīdī,  kas notiks piektdien, 20.oktobrī, plkst.12.15, „Radisson Blu Latvija” konferenču centrā, lūdzam pieteikties līdz 19.oktobra plkst.16.00 pa tālruni 20396396 vai rakstot uz epastu ella.petermane@ldz.lv

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30